2024. május 19.

Kézilabda U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság

2023-08-11 19:24

Győzelem Montenegró ellen, az ötödik helyért játszhat majd a magyar csapat az U17-es leány Eb-n

Fordulatos meccs végén örülhetett a házigazda Montenegró csapata ellen a magyar válogatott, amely így az ötödik helyért játszhat vasárnap az U17-es leány kézilabda Európa-bajnokságon.

A harmadik helyet szerezte meg a Bohus Beáta szövetségi edző által irányított magyar válogatott a középdöntős csoportjában, így eldőlt, hogy a fiatalok az 5-8. helyért folytatják a montenegrói U17-es leány kézilabda Európa-bajnokságon. Az első helyosztón a házigazdákkal kerültek szembe, akikkel fordulatos mérkőzést játszottak.

Két üres kapus góllal indult a meccs, ami 2–0-s magyar vezetést eredményezett, a kilencedik percre pedig már 5–1-re húztak el a lányok, a fór azonban hamar elfogyott, negyedóra után pedig már döntetlent jegyezhettünk fel. Úgy tűnt, a félidőben is ez lesz az állás, ám a montenegróiak – akik a játékrész második felének nagyobbik részében előnyből játszhattak – pár másodperccel a vége előtt, 11–11-nél ismét betaláltak.

A második félidő elején még Bristyán Dorináék futottak az eredmény után, a 36. percben viszont Keceli-Mészáros Renáta góljával ismét átvették a vezetést, ami után még egyszer fordítottak a montenegróiak, a hajrá viszont a magyaroké volt.

A végül nyolc találatig jutó, ezzel a meccs legeredményesebbjeként záró Keceli-Mészáros négyszer is betalált az utolsó tizenöt percben, végül 27–24-re nyertek a fiatalok, akik vasárnap Szerbia ellen léphetnek pályára az ötödik hely megszerzéséért.
U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság, Podgorica, Montenegró
5-8. helyért:

Magyarország–Montenegró 27–24 (11–12)

Podgorica, játékvezetők: Puksic, Satler (szlovének).
MAGYARORSZÁG: Grebenár, Hargitai, Hornyák (kapusok), Bali, Balogh 4, Baranyi, Bristyán 3 (2), Fazekas 4, Granát, Himer 1, Keceli-Mészáros 8, Kiss 3, Rédecsi, Szeibert 2, Szár 2, Varga. Edző: Bohus Beáta.
MONTENEGRÓ: Jovanovics, Roncsevics, Zsivkovics (kapusok), Andrijasevics, Delics, Dulovics, Gasevics 1, Golics 1, Guberinics 7, Jolics 4, Kuzman, Mandics, Milojkovics 4, Mitrovics 1, Pavlovics 2, Pelicsics 4 (1). Edző: Tatjana Jeraminok.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1.