Véget ért a kosárlabdázók utánpótlás-bajnoki szezonja. Összeszedtük, mely klubok teljesítettek a legjobban, kiemeltük a legmeglepőbb pillanatokat, és górcső alá vettük a fővárosi és a vidéki klubok szereplését. A fiúk között a Vasas Akadémia, a leányok mezőnyében a Csata DSE volt a legsikeresebb nevelőműhely.
Címke: Korábbi cikkeink
Labdarúgás: Szoboszlai Dominik gólpasszal zárta az osztrák bajnokságot
A 18 esztendős felnőttválogatott, Szoboszlai Dominik is pályán volt az osztrák első osztályú bajnokság utolsó fordulójában, és kiosztott egy gólpasszt. A fiatal így 16 bajnokin három góllal és ugyanennyi gólpasszal zárta a szezont.
Tenisz: véget ért a Blue Tigers Cup
Május 20. és 26. között a városmajori Budai Tenisz Centrum adott otthont a Blue Tigers Cupnak, a 18 éven aluliaknak rendezett nemzetközi teniszversenynek.
Labdarúgás: a DVTK-nál játszott a legtöbb U20-as futballista az NB I-ben
Az NB I-es évad befejeztével idén is összegeztük az U20-asjátékosok pályán töltött idejét és teljesítményét. Az eredmények egybevágnak azzal, amiről Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke is beszélt a legutóbbi közgyűlésen, jóval kevesebb U20-as játékos kapott szerepet, mint az előző évadban, miközben nem állíthatjuk, hogy az egy évvel ezelőttihez képest kevesebb fiatalt szerepeltető csapatok teljesítménye javult volna.
Kézilabda: veszprémi serdülő- és boglári ifjúsági siker a fiúk négyes döntőjében
Az utolsó percig kiélezett csatában nyerte a Telekom Veszprém a fiú serdülő kézilabda-bajnokság döntőjét, míg az ifjúságiak között a NEKA kiütéssel vágott vissza a szigetszentmiklósi Final Fourban.
Röplabda: a Kecskemét és a Békéscsaba örülhetett az U19-es fiú és leány bajnoki hatos döntő végén
A háromnapos, békéscsabai bajnoki hatos döntő után kiderült, hogy a leányok között a hazai csapat, a Békéscsabai RSE, míg a fiúk mezőnyében a Kecskeméti RC csapata viheti haza a trófeát.
Kézilabda: nagyon mélyről jött vissza, és fordított az FTC a leány ifjúsági bajnokság döntőjében
A Ferencváros hatgólos hátrányból állt fel a leány ifjúsági kézilabda-bajnokság fináléjában a NEKA ellen. A serdülődöntő viszont fordított előjellel alakult, a balatonbogláriak 20–14-re verték a zöld-fehéreket.
Pusztai Liza bronzérmet szerzett a felnőtt kardvívók moszkvai Grand Prix-versenyén
Pusztai Liza bronzéremmel térhet haza a moszkvai felnőtt Grand Prix-ról, miután nagyon magabiztosan menetelt egészen az elődöntőig. A BVSC-Zugló sportolóját egyedül a kínai Yaqri Shao tudta megállítani a négy között.
Birkózás: Szél Anna éremért megy Pontevedrába
A kadét Európa-bajnok, vb- és ifjúsági olimpiai ezüstérmes birkózó, Szél Anna első éves juniorként vesz részt a másfél hét múlva kezdődő pontevedrai Európa-bajnokságon. Megkérdeztük, milyen célokkal vág neki a megméretésnek, és az is szóba került, miért versenyez eggyel lejjebbi kategóriában, az 55 kilogrammosok között.
A serdülőkosarasok között a Vasas Akadémia csapata lett a bajnok
A Vasas Akadémia legyőzte a hazai pálya előnyét élvező Debreceni KA együttesét a fiúkosarasok bajnoki nyolcas döntőjének aranycsatájában az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban, így a pasarétieké lett a trófea.