A Haladás labdarúgócsapata múlt héten jelentette be, hogy a 18 éves, utánpótlás-válogatott Kiss Ágoston a német másodosztályú Bielefeldben folytatja a pályafutását. Az átigazolás hátteréről a kapus menedzsere, Georgi Attila nyilatkozott, míg a szombathelyi Illés Akadémia részéről Németh Gábor kapusedző beszélt a náluk folyó nevelőmunkáról, azok után, hogy három játékosuk is Nyugat-Európába szerződött.
Címke: Korábbi cikkeink
Labdarúgás: a csoportelsőség is megvan az U17-es Eb-n; így értékelnek a magyar játékosok
A portugálok után az izlandiakat is legyűrte U17-es labdarúgó-válogatottunk az írországi Európa-bajnokságon. Preisinger Sándor együttese így biztosan csoportelsőként jut a negyeddöntőbe, ahol a spanyol, vagy az olasz együttes lesz az ellenfele. Előbb azonban nézzük, hogyan látták a keddi meccset a főszereplők!
A 19 esztendős Gledura Benjámin büszke arra, hogy ott lehet világkupa mezőnyében
Tizenkilenc éves magyar sakkozó, 2016-tól nemzetközi nagymester, U10-es korosztályos ifjúsági Európa-bajnok, U12-es ifjúsági vb-ezüstérmes, U18-as Eb-bronzérmes, rapidsakkban országos felnőtt bajnok, sakkolimpikon – olvasható a világhálós lexikonban Gledura Benjáminról, aki a közelmúltban újabb kiemelkedő sikert ért el: a márciusi egyéni felnőtt Európa-bajnokságon a 19. helyen végzett, minek köszönhetően kijutott a 2019-es világkupára. Eb-eredményével a sakkban a legfőbb mércének tekintendő Élő-pontszáma 2641-re nőtt, ez az eddigi legmagasabb érték a Mol Alapítvány által támogatott sportoló pályafutásában.
Győrben és Dunakeszin is Barcelonáért futballoznak a gyerekek
Folytatódik a FIFA által is elismert, 10-12 éves gyermekeknek szóló Danone Focikupa a Gyermekekért program. A torna győztese bejut a június 15-i budapesti, nemzeti döntőbe, a kupagyőztes csapat pedig Spanyolországban képviselheti Magyarországot a nemzetközi fináléban, amelynek fővédnöke Zinédine Zidane.
Faragó Kamilla első vb-góljáig kell várni az újabb sütire a válogatott vízilabdás lányoknak
Bíró Attila, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette a nyári világligára és világbajnokságra készülő 18 fős, bő keretét. A csapat legfiatalabb tagja a 18 éves Faragó Kamilla.
Bacsa Péter, a birkózószövetség alelnöke a kadét Európa-bajnok Vátzi Bálint visszavonulásáról
„Havi ötvenezer forintból nem tudok megélni, ennyit kaptam az egyesületemtől. Stabil anyagi környezetet szeretnék, és ez jelen állás szerint megvalósíthatatlan. Tizenkilenc éves vagyok, elegem lett abból, hogy nem tudom magam eltartani” − magyarázta oldalunknak nemrégiben a kadét Európa-bajnok, vb-ezüstérmes ex-birkózó, Vátzi Bálint. Megkérdezzük a szövetség ügyvezető alelnökét, Bacsa Pétert, mit szól a korosztályos klasszis visszavonulásához.
Máthé Dominik (19) és Kácsor Gréta (19) is átlépte a százgólos határt az NB I-es kézilabdaligában
A végéhez közeledik az élvonalbeli kézilabdabajnokság 2018/19-es évadja. Remekeltek az utánpótláskorú játékosok az elmúlt hónapokban, a fiúk között Máthé Dominik, a lányok mezőnyében Kácsor Gréta volt a legeredményesebb fiatal.
Második meccsét is megnyerte, és csoportelső a magyar csapat az U17-es labdarúgó Eb-n
A 90. percben, de igazán nem az utolsó pillanatban, 11-esből szerezte meg a győztes gólt a magyar U17-es labdarúgó-válogatott Izland ellen az írországi Eb-n. Következett ugyanis még öt perc hosszabbítás! Preisinger Sándor szövetségi edző tanítványai végül a második mérkőzésüket is megnyerték, és a portugál csapat oroszok elleni sikere nyomán biztosan csoportelsők!
Sorozatban negyedszer jutott döntőbe a dzsúdós Mamira Luca
Nagyon fut a szekér Mamira Lucával, a Toto Sport tizenöt éves dzsúdósával, akiről a szakember azt mondja: „fantasztikus ütemérzéke van, a teljesítménye pedig kiegyensúlyozott, ezért is szállítja folyamatosan a dobogós helyezéseket”.
Esélyesként várja a Csata DSE a kadét leánykosarasok pécsi nyolcas döntőjét
A nyolc legjobb leány kadét kosárlabdacsapat május 9–12. között Pécsett, a Nemzeti Kosárlabda Akadémia épületében küzd meg a bajnoki aranyért. A döntősök mezőnyéből kiemelkedik az idei szezonban veretlen Csata DSE. A címvédő vezetőedzőjét, Tursics Sándort kérdeztük együttese felkészüléséről. A mester kifakadt: „Képtelenség normálisan sportolni az iskolai őrületben.”