Győzni kellett... És győzött is a magyar válogatott a hazai rendezésű I/B csoportos ifjúsági világbajnokság utolsó fordulójában a már biztosan aranyérmes japánok ellen. Svasznek Bence csapat 5–3-as sikerével a harmadik helyen zárta a székesfehérvári tornát.
Címke: Korábbi cikkeink
Kerekasztal-beszélgetés a vízilabda aktuális kérdéseiről, köztük az utánpótlás-nevelésről
Medencén kívül címmel tartott baráti hangulatú rendezvényt a Magyar Vízilabda Szövetség, amelyen többek között az utánpótlás jelenlegi helyzetéről is véleményt alkotott három kiemelkedő klasszis: a kerekasztal-beszélgetésen a háromszoros olimpiai bajnok Benedek Tibor, a szintén ötkarikás bajnok Faragó Tamás, valamint Cseh Sándor, a magyar póló utánpótlásának általános sportszakmai igazgatója fejtette ki véleményét.
„Érzem, mit akar csinálni az ellenfelem” – árulja el Muhari Eszter (16), kadét Európa- és világbajnok párbajtőröző
Valószínűleg nem túlzunk, ha zseniálisnak tituláljuk, amit a 16 esztendős párbajtőröző, Muhari Eszter véghez vitt az idén. A Budapesti Honvéd kiválósága egyéniben és csapatban is kadét Európa-bajnoki címet szerzett Foggiában (előbbiben először, utóbbiban másodszor védett címet), nem sokkal később, a lengyelországi Torunban életében először világbajnoki címet ünnepelhetett. De ez még nem minden: Eszter az idén kadét, junior és felnőttkorosztályban is megnyerte az országos bajnokságot, s erre – az edzője, László István szerint – eddig soha nem volt példa a szakág hazai történelmében. A szezon ugyanakkor korántsem ért véget a sportoló számára, hiszen a felnőtt Európa- és világbajnokságon egyaránt bizonyíthat.
Magas színvonal és pécsi győzelem az Ifjúsági Vízilabda Karneválon
Sok színvonalas mérkőzés, remek hangulat és végletekig kiélezett döntő jellemezte az U15-ös korosztálynak Szombathelyen megrendezett Ifjúsági Vízilabda Karnevált. A tizenkét csapatos torna első helyét végül a Pécs gárdája szerezte meg.
Asztalitenisz: négy fiatal ugrik fejest az ismeretlenbe a budapesti felnőtt vb-n
Elkészült a vasárnap rajtoló budapesti felnőtt asztalitenisz-világbajnokság sorsolása. A magyar válogatottban négy utánpótláskorú játékos kapott helyet: András Csaba (16), Juhász Patrik (18), Fehér Orsolya (19) és Hartbrich Leonie (19). Az április 21. és 28. között megrendezendő vb a fiataloknak remek tapasztalatszerzési lehetőség – bravúrként könyvelhetnénk el, ha valamelyikük túlélné a csoportkört.
Labdarúgás: a BL-ben is többségben az angol fiatalok – ez áll a háttérben
Több példa is azt bizonyítja, hogy Angliában egyre több lehetőséget kapnak, még a leggazdagabb futballklubokban is, a saját nevelésű fiatalok, miközben két éve az U17-es és az U20-as világbajnokságot is Anglia nyerte meg. Az elmúlt hat évben, a szigetországi utánpótlás-nevelésben végbemenő változások eredője egy új stratégia, az úgynevezett Elite Player Performance Plan.
Kézilabda: a fiatalok zárták le a Telekom Veszprém Mezőkövesd elleni bajnoki mérkőzését
Egyre több lehetőséget kapnak az utánpótláskorú játékosok a Telekom Veszprém kézilabdacsapatában. A Mezőkövesd elleni 37–22-re megnyert NB I-es találkozón Szűcs Bence (19) megszerezte az első élvonalbeli gólját, miközben Szuharev Lev (18) újra eredményes volt.
Jégkorong: a magyar válogatott simán verte az olaszokat, s nagy lépést tett a bennmaradás felé a fehérvári U18-as vb-n
Felállt a padlóról, és kiütötte az olaszokat a magyar válogatott a székesfehérvári U18-as jégkorong-vb utolsó előtti fordulójában. Svasznek Bence együttese első, 7–3-as sikerével saját kezébe vette a sorsát, és szombaton a japánok ellen biztosíthatja az I/B csoportos tagságát.
Hozta a kötelezőt a magyar fallabdacsapat az U19-es Európa-bajnokságon
Véget értek a fallabdaválogatott csoportmérkőzései a prágai U19-es Európa-bajnokságon. A tizenkettedik helyen kiemelt magyar csapat hozta a kötelezőt, és legyőzte nála alacsonyabban rangsorolt ellenfeleit.
Vívás: a kétszeres junior-világbajnok Nagy Dávid szeme előtt a budapesti felnőtt-vb lebeg
A saját mércéjével mérve gyenge évad után a lengyelországi korosztályos vb-n csúcsra ért a fiú junior párbajtőrcsapat. A címvédésről és az előttük álló feladatokról a Vasas 19 éves versenyzőjével, az egyéniben a legjobb nyolcig menetelő Nagy Dáviddal beszélgettünk, aki bár vezeti a hazai felnőttranglistát, sokat tanulna riválisaitól – a júliusi, budapesti világbajnokságon meg nem szeretne a lelátóról szurkolni.