UtánpótlásSport
2026. március 16.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Labdarúgás

2013-08-04 13:34

Dániában bizonyított a Kecskemét

A Mercedes-KLA U21-es labdarúgócsapata megnyerte a „Cup Denmark” elnevezésű nemzetközi tornát. A csoportkörben szenvedett ugyan vereséget a kecskeméti gárda, de az elődöntőt és a csehek elleni döntőt is megnyerte, nagy csatában (1-0, 3-2). A dániai kalandot az együttes edzője Némedi Norbert értékelte a kecskemetite.hu-nak.

UP-info - Minek köszönhetően vehetettek részt a dániai tornára? - Nem kis áldozatvállalás volt a klub és a tulajdonos részéről, hogy elutazhattunk, ezúton is szeretném megköszönni a támogatást – kezdte Némedi Norbert. – Ennek megfelelően óriási bizonyítási vágy volt bennünk. Méltóképpen akartuk képviselni Kecskemétet, és mivel mi voltunk az egyetlen magyar csapat, így az országot is. Kiváló körülmények között zajlott az esemény. - Milyen játékerőt képviseltek az ellenfelek? - A viadal végére a riválisok is úgy látták, hogy a mienk a legjobb csapat, nem érdemtelenül nyertünk. A döntőben hátrányból fordítva győztünk, jó játékkal az Otrokovice ellen. Jót tett, hogy más mentalitású, illetve stílusú csapatok ellen is futballozhattunk, két-három rivális igazán komoly játékerőt képviselt. - A sikerélményen kívül miért volt még hasznos a torna?
- Naponta két-három találkozót játszottunk (a mérkőzések 50 percesek voltak - A szerk.). Abszolút illeszkedett a felkészülésünkbe, hogy meccseken kapták meg a terhelést a játékosok. Tudtunk kísérletezni, ki milyen teljesítményre képes egyes posztokon. A csapatkohézió miatt is fontos volt a torna, sokat erősödtünk ezen a téren. Az együttes felfogása példaértékű volt, ez mindenképpen kellett a végső sikerhez. - Kik nyújtottak kiemelkedő teljesítményt? - Akik a felnőtt csapatban is lehetőséget kaptak a felkészülési mérkőzések során, azok húzták a mieink szekerét. Nagyszerűen futballozott Ludasi Martin, Csima Péter rendkívül gólerős volt, továbbá Nagy Dániel és Bene Mihály is jó teljesítményt nyújtott.