Öttusa

2013-08-26 14:38

(Meg)váltóezüst

Ezüstérmet szerzett a Gyenesei Leila, Földházi Zsófia (20), Kovács Sarolta (22) összeállítású csapatunk a tajvani Kaohsziungban zajló öttusavilágbajnokság váltóversenyében.

MTI A kevésbé sikeres egyéni verseny után (Földházi Zsófia és Kovács Sarolta a mezőny második felében végzett, Gyenesei nem jutott döntőbe) a magyar hármas remek versenyzéssel végzett a dobogó második fokán. Részletesebben: a hétfői versenyen a trió 856 pontos vívással (21 győzelem/18 vereség) az ötödik helyen állt, ám nem szakadt szét a mezőny, a holtversenyben győztes németek és kínaiak 952 ponttal (25/14) zártak. Következett a „magyar szám”, az úszás, mely ezúttal is a mieink sikerével zárult, ezzel összetettben előrelépett a csapat: a németekkel holtversenyben 1960 ponttal a 3-4. helyre került.
A lovaglásban 1040 ponttal a negyedik helyet szerezték meg Gyeneseiék, és 3040 ponttal összetettben feljöttek a harmadik helyre az ukránok (3252) és az oroszok (3076) mögé. A kombinált számban remekeltek versenyzőink, a legjobbak voltak ebben a tusában, ezzel újabb egy helyet előre lépve, ezüstéremmel zárták a világbajnokságot. A magyar női öttusázásnak ez a második vb-ezüstérme váltóban, legutóbb csaknem két évtizede, 1994-ben lett második a Hortobágyi Eszter, Köblő Emese, Simóka Beáta összetételű trió. A vb kedden a férfi váltók versenyével zárul. A magyar csapatot Demeter Bence, Marosi Ádám és Kasza Róbert alkotja. Eredmények (a vb honlapja alapján): 1. Ukrajna (Viktorija Terescsuk, Irina Hohlova, Hanna Burjak) 5532 pont 2. Magyarország (Gyenesei Leila, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta) 5384 pont  (vívás: 21 győzelem/18 vereség, 856 pont, úszás: 3:03.32 perc/1104 pont, lovaglás:1040 pont, kombinált szám: 18:34.85 perc/2344 pont), 3. Oroszország (Donata Rimszajtye, Ljudmila Kukuskina, Alisze Fahrutgyinova) 5368