Az MTK a Pannon Diadal SE-vel úszószakosztályt hoz létre. Ez a Jövő Bajnokai-programról szóló sajtótájékoztatón derült ki. Felvonult a sportág, a vezetőség színe-java. Ami az igazi színt illeti, a sárga volt a trendi. A leendő bajnokok egyensárgája virít a szövetség szerkesztésében megjelent, szép kiadványról is.
reb Immár negyedéve zajlik a Jövő Bajnokai-program, amelynek célja, hogy az ország hét régiójában a kiválasztott tehetséges gyerekeket felkészítse a két, hazai rendezésű csúcseseményre: a 2017-es junior úszó- és a 2021-es felnőtt vizes-világbajnokságra. A programról igényes, fotókkal gazdagon illusztrált kiadványt adtak ki, és amely bemutatja a régiókat és a fiatalokat.

A szakmai elit (Kiss László szövetségi kapitány, Törös Károly utánpótlás-kapitány, a hét régió nyolc vezetője), a szövetség elöljárói (Gyárfás Tamás elnök, dr. Szabó Tünde főtitkár), a múlt (Hargitay András, Czene Attila) valamint a jelen (Cseh László, Verrasztó Dávid, Jakabos Zsuzsanna) nagyjai mellett a jövő reménységei is eljöttek. Sok, sárga pólóba és köpenybe bújt fiatal szó szerint színt vitt az ünnepélyes eseményhez méltón elegáns, sötét ruhákba öltözött felnőttek összképébe. A 2002-2003-as születésű korosztály, a program résztvevői között ült az egy évvel idősebb
Késely Ajna (12) is, aki nemrég ért haza háromhetes thaiföldi edzőtáborból. A kislány mosolyogva mesélte, hogy bizony nagyon nehéz volt a felkészülés, és sokszor volt honvágya, de már most jobb időket úszik, így megérte. Alig három hét, és az Egyesült Államok felé veszi az irányt kőbányás klubtársaival.
A Magyar Olimpiai Bizottság képviseletében megjelenő kardvívó olimpiai bajnok, Szabó Bence – a sok iskolásról véve az ötletet – ötös adott az úszószövetségnek a színvonalas munkáért, amelyet az utánpótlás-nevelés és ezzel karöltve a majdani világbajnoki sikerek érdekében folytat. Üdvözölte, hogy megbecsülik a hazai edzőket, és külföldről is haza tudtk hozni Törös Károlyt, aki olimpiai bajnokot is nevelt.
Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár arról beszélt, hogy mindenki, aki edz – márpedig az úszók sokat edzenek – saját gyengesége felett arat győzelmet. Egyúttal megerősítette, a kormány 14 milliárd forinttal támogatja a sportág elismerésre méltó terveit. Kiss László szövetségi kapitány úgy látja: az ezzel kapott óriási lehetőség révén a jelenleg négy-ötezres úszólétszám a nyolcéves ciklus végéig akár meg is négyszereződhet.
A margitszigeti szállodában rendezett, a MÚSZ TV által élőben közvetített sajtótájékoztató talán legnagyobb híre volt, hogy az MTK és a Pannon Diadal SE együttműködésével több évtizedes szünet után újra lesz úszószakosztálya a patinás fővárosi egyesületnek.
A sok felszólaló közül két korábbi Széchy Tamás-tanítványnak, egy-egy régió patrónusának a szavait emeljük ki. Czene Attila, 1996 olimpiai bajnoka éppen a mester, az „úszópápa” mondását idézte, azaz: a tehetség nem adottság, hanem folyamat, amellyel élni kell, és nem visszaélni. A háromszoros világbajnok Hargitay András arról beszélt a gyerekeknek, hogy higgyék el: az, hogy mire viszik, leginkább rajtuk múlik, mert most minden lehetőséget megkapnak ahhoz, hogy a sportág legnagyobbjai lehessenek. „Mindenki keresse magában a kulcsot, amivel nagy bajnokká válhat.”