2024. május 5.

2014-12-15 19:59

Parádés meccs ment el

Sokáig vezetett a magyar csapat a franciák ellen, de az ellenfél az utolsó harmadban megfordította a meccset, s 4-3-ra nyert a dunaújvárosi U20-as divízió I/B-s világbajnokság második napján.

Pusztai Viola Vasárnap finn, hétfőn francia nyelvleckét vehettem a dunaújvárosi jégcsarnok lelátóján, abban pedig csak bízhattam, hogy az U20-as divízió I/B-s világbajnokság második napján a jégen a franciák kapnak a magyar fiúktól leckét – játékból. Persze, nem volt könnyű a feladat: a novemberi Négy Nemzet Tornáján éppen tőlük kaptunk ki. Eljött a revans ideje. Az első harmad elején mindkét kapus hamar belemelegedett. Egyik csapat sem óvatoskodott, s ment is lövés a kapukra, de eredménytelenül. A dunaújvárosi sportcsarnokban – hétfő és munkanap lévén – kevesebben voltak, mint vasárnap, de a dobosok éppen a legjobb pillanatban érkeztek meg, hogy feldobják a hangulatot. Nem mellesleg a franciák egyik drukkere kereplővel szurkolt, s néha egyedül túlkiabálta a magyarokat. Kiállítás mindkét oldalon akadt, de egyaránt remek védekezéssel hárították a csapatok a támadásokat. A büntetőpadról éppen visszaérkező Douay szemfülességére majdnem ráfáztunk, Kornakker Dániel azonban védett. Nem sokkal később Galló Vilmos juttathatta volna vezetéshez a magyar válogatottat, szép csellel ment el baloldalt a védője mellett, de a lövése elakadt a francia kapusban. Az utolsó percben Kazarine előtt adódott hatalmas lehetőség, amelyet kihagyott. Nem úgy Erdély Csanád, aki a Szaller Márktól kapott pakkot középről a hálóba lőtte tizenhét másodperccel a harmad vége előtt.
Forrás: Mudra László/MJSZ
A második játékrész minden volt, csak eseménytelen nem. Bár a franciák mindent megpróbáltak, hogy gyorsan egyenlítsenek, Bouvet kiállítása után csupán huszonhárom másodpercre volt szüksége Rich Chernomaz fiainak, hogy kettőre növeljék az előnyt: Erdély passzát Vincze Péter kapásból a felsőbe bombázta. A következő percekben a két csapat teljes létszámmal csak elvétve volt a pályán, a magyar – Hruby, majd Láday kiállítása után – ráadásul kettős emberhátrányban játszott. A három az öt ellen védekezés parádés volt, a franciák – hogy klasszikust idézzek – azt gondolhatták magukban: „ilyen nincs, és mégis van”. Akár még gólt is lőhettek volna a srácok, miután Vincze korongot lopott, s egyedül korcsolyázott a kapura, aztán mellé durrantott. Az ellenfél is megfogyatkozott, de éppen csak kiegészült a magyar gárda, Galló máris mehetett a büntetőpadra. A franciák végül emberelőnyben, Bouvet révén szépítettek, ettől persze vérszemet kaptak, aminek meg is lett az eredménye: kevesebb, mint három perccel később a huszonkettes megduplázta csapata és a saját góljai számát is. Mégsem kellett egállal az öltözőbe vonulnia a magyar fiúknak, miután fórban Galló elment a baloldalon, a kapu mögül középre passzolt Terbócsnak, aki nem hibázott. Igaz, ahhoz, hogy továbbra is vezessen a válogatott, Kornakker kapus hatalmas bravúrja is kellett. Terbócs akár duplázhatott volna a harmadik harmad elején, de éppen az ő lövése után mehetett a magyar kapu felé Leclerc, s pontosan célzott: újra egyenlítettek a franciák. A parázs csata hevében repkedtek az ütők a jégen, a felek nem kímélték egymást, Szabó Krisztiánt jégre is tették, minek következtében emberelőnybe kerültünk. Éppen a sértett előtt nyílott lehetőség, hogy büntessen, de a francia kapus lábbal védett. A fiúk megsorozták rendesen az ellenfél kapuját, de ők sem maradtak adósak: Kornakkernek kellett remekül mentenie, hogy ne vezessenek. Faure távoli bombáját azonban ő sem védhette, miután takarásból semmit sem láthatott a lövésből. A fiúk hajtottak az egyenlítésért, de előbb Vokla, majd Garát próbálkozását hárította Goy. Hiába volt a magyar csapat az utolsó fél percben emberelőnyben, az egyenlítés már nem sikerült, így a visszavágás sem. A franciák nyertek 4-3-ra. A mérkőzés után honlapunknak az edző, Szilassy Zoltán értékelt: – Ha okosabbak vagyunk, és jobban kezeljük azt a helyzetet, hogy vezetünk az utolsó harmadban, eredményesebbek lettünk volna. Hektikus volt a meccs, hol az egyik, hol a másik oldalon volt kiállítás. Folyamatos, öt az öt elleni játék nem nagyon alakult ki, ráadásul, amikor előnyben voltunk, kétszer is kiállíttattuk magunkat. Pedig nagyon kellett volna, hogy öt a négy ellen játszunk. Erdély Csanád is elégedetlen volt: – Fejben kell erősebbnek lennünk. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy 3-2-es vezetéskor kihagyjuk a helyzeteinket, illetve hogy emberelőnyben kiállítsanak. Ez megbosszulta magát. U20-as divízió I/B-s jégkorong-világbajnokság, Dunaújváros Magyarország–Franciaország 3-4 (1-0, 2-2, 0-2) Lengyelország–Ukrajna 1-2 Kazahsztán–Japán 6-3