UtánpótlásSport
2026. március 12.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Vízilabda

2016-09-16 23:23

Ellenszélben

Nagyot küzdött a hollandok ellen, de az 5-8. helyért játszik a folytatásban a leány U19-es vízilabda-válogatott a hágai Európa-bajnokságon. Faragó Tamás szövetségi kapitány elégedett a lányok játékával.

P. V. Hogy nagy küzdök a magyar lányok? Azt bebizonyították a házigazda hollandok elleni negyeddöntőben is az U19-es Európa-bajnokságon. Ne kerteljünk, nem Faragó Tamás együttese volt a meccs esélyese – különösen nem Hágában – és a korábbi, könnyedén megnyert mérkőzések után a szövetségi kapitány rendre elmondta: felállt fal ellen nagyon nehezen megy a játék. De azt is, hogy nem adják olcsón a bőrüket a nyolc között, és igyekeznek meglepetést okozni.
Ellenszéllel szemben is remekül megállták a helyüket a lányok
Ellenszéllel szemben is remekül megállták a helyüket a lányok
Az mindenképpen annak számított, hogy a második negyed elején 2-0-ra vezetett a csapat (az elsőben csupán egy találat esett), a lányok kiválóan védekeztek, a mindössze 15 éves Magyari Alda pedig remekelt a kapuban. Csakhogy azt nehezen bírták el, hogy folyton emberhátrányban játszottak: 8-0-s kiállítási arány is állt az eredményjelzőn. Ezt persze Faragó sem hagyta szó nélkül, csak akkor meg vitatható ötméterest adtak az ellenfélnek a bírók. No, de a játékvezetéssel kár foglalkozni, inkább arra fókuszáljunk, hogy a magyar csapat akkor sem adta fel, amikor a hollandok elmentek 6-3-ra. A vége 7-5 lett, de több mint biztató, hogy az 1997-es születésű játékosokból csupán négyet a soraiban tudó, erős ellenszélben küzdő válogatott ilyen szoros csatát vívott a hazai medencében abszolút favoritnak tartott hollandokkal. – Jól játszottunk, a védekezésünk nagyon szervezett volt – értékelt Faragó Tamás a szövetség honlapján – Nem szeretek, nem is szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de meg kell említenem, hogy a mérkőzés közben a táblán álló 8-0-s kiállítás arány kiverte a biztosítékot. A végén 9-2-re hozták ki, de ítéltek egy-egy ötméterest is, és azt már nem bírtuk el. De ami fontos: a lányok szívvel-lélekkel tették a dolgukat, tényleg remekül védekeztek, Alda nagyszerűen védett, amit elterveztünk, azt többé-kevésbé végrehajtottuk. Ennyi volt ebben a meccsben, mindenki tudta, hogy két-három góllal jobbnak kell lenni a hazai pályát élvező ellenféllel szemben a győzelemért – nos, ez nem volt meg. Tipikus egálmeccs volt, látványosnak is mondanám, csak gratulálni tudok a lányoknak, ezúttal profimód játszottak. Az 5-8. helyért először szombaton, a szerbekkel 14.30-tól játszik a magyar válogatott.

LEÁNY JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, HÁGA Csoportmérkőzések: Magyarország–Horvátország 22-3 (7-1, 7-0, 3-1, 5-1) Oroszország–Magyarország 16-9 (1-1, 6-3, 4-2, 5-3) Magyarország–Franciaország 19-4 (5-0, 6-1, 4-0, 4-3) Magyarország–Ukrajna 22-2 Nyolcaddöntő: Magyarország–Izrael 22-6 Negyeddöntő: Magyarország–Hollandia 5-7 (1-0, 1-3, 1-2, 2-2) Szeptember 17, szombat. Az 5-8. helyért: Magyarország–Szerbia 14.30 Szeptember 18, vasárnap: döntő