KARATE
Példakép bronzba öntve
2017. november 15. szerda
Elképesztően sok nagyszerű sportolót vonzó korosztályos világbajnokságon végzett harmadikként Tamás Ferdinánd, az MTK Budapest 20 éves karatékája. Kemény küzdelemben, hatalmas csatákon keresztül jutott el a bronzmérkőzésig Tenerifén, ahol is a Mol Új Európa Alapítvány támogatottja végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel a 67 kilósok kategóriájában.
Jancsó Kornél • Az olimpiai programban a 2020-as tokiói játékokon bemutatkozó, japán eredetű küzdősport közvetlen utánpótlása sereglett össze 108 ország képviseletében a spanyolországi vb-n, amelyen a magyar csapat legeredményesebb tagjaként egyedüliként érmes Tamás Ferdinánd tulajdonképpen ismételt. Annyiban legalábbis biztosan, hogy két esztendeje, szintén a korcsoportos csúcsseregszemlén már átélhette, milyen az, amikor bronzérmet akasztanak az ember nyakába. Merthogy 2015-ben is világbajnoki harmadik volt. Vajon eltökélte az ismétlést?

Két évvel az első után a második korosztályos világbajnoki bronzérmét érdemelte ki a karatés Tamás Ferdinánd • Forrás: MTK Budapest
„Azt azért nem mondanám, a célom az volt, hogy bejussak a legjobb négy közé. De nem feltétlenül akartam megint bronzot… Természetesen a döntő lett volna az igazi, de a harmadik helynek is nagyon örülök – mondta, majd már elemezte is, mit rontott el az elődöntőben. – Apró hiba volt, nyolc másodperccel a vége előtt, amikor még vezettem, egy fejrúgást megítéltek a bírók az egyiptomi ellenfelemnek. Ez döntött, ő ment a döntőbe, én pedig a bronzéremért küzdhettem.”
Azt viszont nem engedte ki a kezéből. Éppenséggel még „bearanyozhatja” a korosztályos sikereit, hiszen utolsó éves juniorként februárban Szocsiban indulhat az Európa-bajnokságon. Majd pedig jöhetnek a felnőttvilágversenyek, köztük akár a tokiói olimpia is…
„Magától értetődő, hogy szeretnék hangsúlyosan jelen lenni a felnőttek között is, és persze indulni majd az olimpián. Hogy ott mi lehet a célom, ha sikerül a kvalifikáció? Nem más, mint az érem, de fogalmazzunk úgy: természetesen az összes versenyemen arra törekszem, hogy minél előbbre jussak.”
Ehhez ezután is megkapja a segítséget klubjától, az MTK Budapesttől, ahogyan nagyra értékeli a Mol Új Európa Alapítvány támogatását is.
„Az alapítványi pénznek nagy jelentősége van az életemben; amit kapok, azt versenyekre, edzőtáborokra, utazásra költöm” – mondta, majd határozottan sorolta, az egyéniségének a jellemzőit. – Mindig a végsőkig küzdök, nem létezik olyan meccs, amelyet feladnék, próbálok mindig a lehető legjobban teljesíteni, nem foglalkozom azzal, ha valami nem sikerül, hanem megyek tovább…”
A Szinyei Merse Pál Gimnázium után, az idén kezdte el a felsőfokú tanulmányait a „monogramját viselő” intézményben, a TF-en rekreáció és sportszervezés szakon. A mestere, Fischer Mihály, a kék-fehérek vezetőedzője az elismerés hangján beszél róla:
„Tízéves kora óta foglalkozom Ferdivel, két esztendeje hivatalosan is az MTK szakosztályában. Igazi jó ember, valódi példakép a négyszáz fős műhelyben. Olyan fiatal, aki a szüleivel, a környezetével példaadóan viselkedik, s akit a kisebbek elé is mintaként állítok. Rendkívül tudatos sportoló, aki versenyzőként is nagyon sokra viheti még.”
Egyéb korosztályos hírek KARATÉBAN a sportági aloldalunkon.
Kommentek küldéséhez a sütik engedélyezése szükséges a lábléc menüben
Utánpótlássport 2021
Rendeld meg a korosztályos sport évkönyvét!