2018-05-01 17:40

Zuglói tripla, szolnoki bánat

A munka ünnepén is rendeztek mérkőzéseket a fiú utánpótlás-bajnokságokban. Ezúttal a BVSC-Zugló és a Szolnoki Dózsa vízilabdázói ugrottak vízbe mindhárom korosztályban, a szezon közben elmaradt mérkőzésüket pótolták be a zuglói Szőnyi úti uszodában.

Sztrik Martinutanpotlassport.hu Kedden pótolták elmaradt mérkőzésüket a BVSC-Zugló és a Szolnoki Dózsa utánpótláskorú pólósai, a Szőnyi úti Laky Károly uszodában. A tét mindhárom korosztályban a zuglóiak számára volt nagyobb: esetleges győzelemmel felzárkózni az előttük álló csapatokhoz, illetve javítani a bajnoki tabellán elfoglalt pozíciójukon. Ifjúsági bajnokság A mérkőzést megelőzően hat ponttal maradt el a BVSC a bajnokság élén álló KSI-től, ezért annak tudatában fogadták a vasutasok a Szolnoki Dózsát, hogyha ma nem győznek, akkor csak minimális esélyük marad az alapszakasz megnyerésére. Ráadásul a következő, május 18-i fordulóban a listavezető látogat Szőnyi útra. A találkozót a hazai alakulat kezdte jobban: Mladoniczky Tibor találatai révén a harmadik percben már kettővel vezettek a zuglóiak. Ezt követően a vendégek Bukta Szilárd akciógóljával ugyan szépíteni tudtak, de ez is kevésnek bizonyult a magasabb fokozatba kapcsoló BVSC ellen, amely 7‒3-ra megnyerte az első negyedet. A gólgazdag kezdés után a második játékrészben négy percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a Laky Károly uszoda közönsége ismét a hálóban lássa a labdát, ekkor megint Mladoniczky volt eredményes. Az utolsó percekben még mindkét háló megzördült, a különbség azonban nem változott, és a csapatok 9‒5-s hazai vezetéssel vonultak pihenőre.

A BVSC ifjúsági csapata Forrás: bvscvizilabda.hu
A gólcsendes első perceket követően a harmadik negyed közepén megkezdték a felzárkózást a szolnokiak: Bukta Szilárd után Szeghalmi Zsombor Levente talált a kapuba, de ez is kevésnek bizonyult, ugyanis Csombor Zoltán csapata időben reagált, és a sorozatos gólváltásokat követően a negyedik játékrész végére megduplázta előnyét. Az i-re a pontot a zuglói Dávid Zoltán tette fel, tíz másodperccel a lefújás előtt megeresztett lövésével. A végeredmény 20‒11 a BVSC javára, így a vasutasok három pontra zárkóztak fel a KSI mögött.

Országos fiú ifjúsági bajnokság BVSC-Zugló‒Szolnoki Dózsa 20‒11 (7-3, 2-2, 4-3, 7-3) BVSC-Zugló: Mizsei Márton, Fodor Olivér, Szarvas László, Mladoniczky Tibor, Batizi Benedek, Dávid Zoltán, Gyémánt Zsombor, Csorba Tamás, Gyenis Ádám, Tanczer Tamás, Sugár Péter, Balaska Dániel, Sólyom Levente, Takács Ábel Vezetőedző: Csombor Zoltán Szolnoki Dózsa: Sényei Bálint Gujdó, Pethe István, Szeghalmi Zsombor Levente, Menkó Ádám, Juhász Bálint Máté, Bodoróczki Tamás, Sándor Levente, Melkuhn Bendegúz, Mazik Milán, Bukta Szilárd, Juhász Máté, Kocza Gergő, Hörömpő Botond Vezetőedző: Hangay Róbert

A bajnokság állása: 1. KSI SE 69 pont, 2. BVSC-Zugló 66, 3. UVSE 60, 4. FTC 48, 5. ZF-Eger 46, 6. DVSE 44, 7. Legrand Szentes 40, 8. Racionet Honvéd 27, 9. Market-Vasas 27, 10. AVUS 26, 11. Szegedi VPS 21, 12. Szolnoki Dózsa 13, 13. TVSE 11, 14. OSC Újbuda 3

Serdülőbajnokság Igazán nagy tétje volt a serülő korosztály mérkőzésének is, hiszen a zuglóiak a vasárnapi fordulót követően „csak” a negyedik helyen álltak a tabellán, igaz eggyel kevesebb meccset játszva, mint riválisaik. A hazai játékosok ennek tudatában ugrottak a vízbe, és magabiztosan is kezdték a találkozót. Két kihagyott lövést követően a 3. percben találtak be először Gyenis Ádám révén. Ezt követően jobban rákapcsoltak a csapatok: kiállítás itt, kiállítás ott, gól az egyik, gól a másik kapunál, gyorsan módosult az állás, ám az egygólos különbség megmaradt. A negyed lefújása előtt 39. másodperccel azonban a BVSC kettőre növelte előnyét.  A gólszerző Gyenis kirobbanó formában játszott, az ifjúságiak között szerzett hat találata után a serdülőknél is vízbe szállt, s a második negyed elején már itt is négy gólnál járt. A vendégek ezután hiába próbálkoztak lelkesen, lövéseik rendre kimaradtak, s a félidőben 8‒3-al vonultak hosszabb pihenőre az együttesek.
A zuglói Laky Károly uszoda
Csombor Zoltán csapata a harmadik játékrészben sem engedett: Urbán Marcell gyors góllal nyitott, ám  Juhász Bálint Máté révén szépítettek a szolnokiak. Bánatukra azonban a BVSC még jobban belelendült, és elkezdte valósággal szórni a gólokat, hétre növelve a különbséget, amit később nem is engedtek apadni. Sőt a lefújás előtt még Sólyom Levente és Dávid Zoltán is betalált újra, beállítva a 17‒8-s végeredményt. A meccs legeredményesebb játékosa a zuglói Gyenis Ádám volt, aki nyolc kísérletből ötöt gólra tudott váltani. Ezzel a győzelemmel a vasutasok feljöttek a harmadik helyre, és készülhetnek a május 18-i rangadóra, amikor a két ponttal előttük álló KSI csapatát fogadják majd.

Országos fiú serdülőbajnokság BVSC-Zugló‒Szolnoki Dózsa 17‒8 (3-1, 5-2, 5-3, 4-2) BVSC-Zugló: Szász Dániel, Strasser László, Batizi Benedek, Farkas Botond, Gyémánt Zsombor, Práczky Balázs, Derekas Donát, Tátrai Dávid Marcell, Dávid Zoltán, Gyenis Ádám, Urbán Marcell, Mészáros Mátyás, Sólyom Levente, Ambrusz Zsombor Vezetőedző: Csombor Zoltán Szolnoki Dózsa: Sényei Bálint Gujdó, Pethe István, Szeghalmi Zsombor Levente, Juhász Bálint Máté, Paál László, Bodoróczki Tamás, Sándor Levente, Majzik Milán, Kovács Milán, Bukta Szilárd, Kocza Gergő, Koltay Dávid László, Hörömpő Botond Vezetőedző: Hangay Róbert

A bajnokság állása: 1. UVSE 66 pont, 2. KSI SE 63, 3. BVSC-Zugló 61, 4. FTC 60, 5. Szolnoki Dózsa 45, 6. Racionet Honvéd 43, 7. ZF-Eger 39, 8. Market-Vasas 35, 9. DVSE 25, 10. Legrand Szentes 21, 11. AVUS 12, 12. TVSE 12, 13. OSC Újbuda 11, 14. Szegedi VPS 8

Gyermekbajnokság Ahogy a serdülőknél, úgy a legfiatalabbak között is biztossá vált már a rájátszásba jutó csapatok névsora, a helyezések sorrendje azonban még változhat a hátralévő fordulókban. A mérkőzés előtt a zuglóiak ebben a korosztályban is a negyedik pozíciót foglalták el, ezért számukra volt nagyobb tétje a párharcnak. A kérdés az volt: előrébb tudnak-e lépni a harmadik helyre egy esetleges győzelemmel. A szolnokiak kezdték jobban a találkozót. Az 1‒0-s hazai vezetés után büntetődobásból volt eredményes a Tisza-parti csapat, majd egy emberelőnyös góllal megfordította az állást Hangay Róbert legénysége. A félidei pihenőig ugyan mindkét háló többször is megzördült, a vendégek megőrizték előnyüket. A két csapat 5‒4-s szolnoki vezetéssel vágott neki a harmadik negyednek, amelyet a vasutasok kapott gól nélkül, három lőtt találattal zártak le. Az utolsó játékrészben még gyarapítani tudták a kiharcolt előnyt, és 12‒7-re megnyerték a találkozót. Ezzel a győzelemmel pontszámban beérték és megelőzték az FTC-t a bajnoki tabellán.

Országos fiú gyermekbajnokság BVSC-Zugló‒Szolnoki Dózsa 12‒7 (2-3, 2-2, 3-0, 5-2) BVSC-Zugló: Kovács II. Balázs, Tátrai Dávid Marcell, Hörömpöli Marcell, Sliczni Szabó Lajos, Keresztes Gábor, Mohos Tibor, Mészáros Mátyás, Báki Péter, Hajdú Balázs, Balogh Mátyás, Mészáros Bálint, Bak Roland, Szűcs Dániel Márton, Veress Dávid Csaba, Bandi Olivér Vezetőedző: Derekas Szilárd Szolnoki Dózsa: Nemeskéri Kutlán Márton, Nagy Tamás, Viola László, Gonda Márton Zoltán, Pál Szabó Norbert, Fehér Patrik, Koltay Dávid László, Paál László, Melkuhn Brúnó Márk, Bárándi Zoltán, Pápai Dávid Vezetőedző: Hangay Róbert

A bajnokság állása: 1. KSI SE 68 pont, 2. UVSE 65, 3. BVSC-Zugló 59, 4. FTC 59, 5. Szegedi VPS 45, 6. Szolnoki Dózsa 39, 7. ZF-Eger 36, 8. Legrand Szentes 34, 9. Market-Vasas 27, 10. Racionet Honvéd 24, 11. OSC Újbuda 15, 12. AVUS 15, 13. DVSE 11, 14. TVSE 4

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.