Röplabda

2018-06-03 21:26

Kétszer egyenlíteni kevés

Egy legendás tréner bajnoki címig vezette megint a férficsapatát, egy még nagyobb legenda 90 évesen figyelte a meccseket, de a vasárnap igazi főszereplői a női döntő résztvevői voltak az U21-es röplabdázók budaörsi hatos döntőjén. Kétszer is egyenlített a Békéscsaba, hiába.

Sokat kellett várni vasárnap egy igazán nagy, ötjátszmás meccsre, de megérte Forrás. hunvolley.hu
Arday Attila – utanpotlassport.hu"Hölgyeim és uraim, ma még nem volt ötszettes meccs, de lesz-e?" – tette fel a költői kérdést a műsorvezető a közönségnek Budaörsön, a városi sportcsarnokban a háromnapos hatos döntő utolsó csatájának vége felé. A női finálé negyedik szettje ekkor 19:19-re állt, majd egy ásszal a 2:1-es játszmaelőnyben lévő Nyíregyháza átvette a vezetést a Békéscsabától, sőt ott volt a kezében egy újabb pont, ám a leütést a csabaiak sáncolták. A sánc pedig újabb és újabb pontokat hozott a viharsarki csapatnak, majd egy újabb egyenlítést a játszmákat nézve, így mégiscsak lett döntő szett. Vagyis ez a kánikulát majd enyhítő szelet hozó vasárnap forró hangulatú meccsel zárult, de mire kettőt pillantottunk volna, a Nyíregyháza 6:0-ra elhúzott az ötödik játszmában, és innen már nem volt visszaút a Csabának. Se csere, se időkérés nem segített, 10:2-re nőtt a különbség, a vége 15:6 vagyis 3:2 és nyírségi körtánc. Olyan ünneplés, amely eleinte – a 2016-os futball Eb-n látott hagyományt ápolva – az interjút is lehetetlenné tette a műsorvezető Pecsuvácz Péternek. Aztán csak összejött. "Az első szettben fantasztikusan küzdöttünk, a Csaba elaludt, innen azt hittük, hogy könnyű lesz, de nem így lett – mondta Erdősné Balogh Erika csapatvezető-edző. – De végig bíztam a lányokban, és az ötödik szettben azt az agresszivitást, az a játékot láttuk, amire egy döntőben végig szükség van." A kora délutáni férfifinálé, mint utaltunk rá, kevesebb szettet hozott, a Szolnoknak csak egyszer sikerült egyenlítenie a Kaposvár ellen, amelyet Demeter György, a hazai röplabda egyik legendás alakja – edzőként közel húsz magyar bajnoki cím birtokosa, és még négy török aranyérem is az övé – így bajnoki címig vezetett. Egy másik legenda, minden idők legsikeresebb magyar szövetségi kapitánya, Kotsis Attiláné pedig a helyszínen követte az eseményeket, miután május 31-én megünnepelte 90. születésnapját. Az 5. helyért Férfiak DSE RA–MAFC-BME 3:1 23, 21, -24, 23) Nők TFSE–UTE 2:3 (-14, -14, 26, 24, -14)
A 3. helyért Férfiak HÉP-Kecskeméti RC–Pénzügyőr SE 3:1 (21, -23, 19, 21) Nők Vasas Óbuda–Budaörsi DSE 3:0 (22, 12, 21)
Döntők Férfiak Kaposvái RA-FINO–Szolnoki RA 3:1 (17, -17, 22, 18) Nők Nyíregyháza–BRSE 3:2 (15, -23, 24, -23, 6)
  További korosztályos hírek RÖPLABDA a sportági aloldalunkon.