2024. április 20.

Öttusa

2018-06-14 21:26

Drzonków felett az ég

Jól jártak azok a honfitársaink, akik a csütörtököt Magyarország helyett Nyugat-Lengyelországban töltötték. Csodálatos környezetben és időben újabb két érem megszületését élhették át az öttusázók ifjúsági Európa-bajnokságán. Pedig az ellenfeleket is csak most ismerték meg az U17-es lányok, akik közül Basa Lili egyéniben ezüstöt, a csapattal (Basa, Deák, Marschall) aranyat nyert.

Gyerekkori élményeinek helyszínén a kapitány dobogó nélkül is büszke lett volna a lányokra. Hát még így
Arday Attila– utanpotlassport.hu Egyelőre tartani tudja a lépést a saját célkitűzéseivel a magyar küldöttség a drzonkówi ifjúsági Eb-n. Szloboda József utánpótlás-kapitány és csapata úgy utazott Lengyelországba, hogy minden számban érmet nyerjen, az U19-es lányváltó aranyát és az U19-es fiúváltó ezüstjét pedig egyéni ezüst és csapatarany követte az U17-es lányoknál. A fő érdemszerző Basa Lili, akinek a második helye csapatban Deák Melindát és Marschall Rékát is felsegítette a dobogó felső fokára. Egyéniben Deák Melinda 9., Marschall Réka 11., Tóth Dorka Sára 15. helyen végzett. Az ötből három tusát kellett teljesíteni (úszás, futás-lövészet), ez a korosztály ugyanis nagyon az elején tart a sportágbeli pályafutásának. Sőt... „Az első nemzetközi megméretése volt ennek a generációnak, az ellenfeleket sem ismertük. Ha a dobogó nem jött volna össze, akkor is büszke lettem volna a lányokra, de így kimondottan örömteli az eredmény, gratulálok a felkészítő edzőknek" – mondta Szloboda József. Az elismerés elsősorban a KSI-t, Takács Péter edzői csapatát illeti, Basa Lili e műhely növendéke. Miközben csütörtökön Magyarországon áztunk-fáztunk, Nyugat-Lengyelországban a nap is (máshogyan) sütött a mieink felett. „Gyerekként többször versenyeztem itt, csodálatos ez a környezet, semmi rosszat nem mondhatok az időről és a lebonyolításról" – hallottuk a kapitánytól. További korosztályos hírek ÖTTUSÁBAN  a sportági aloldalunkon.