2024. március 19.

2018-08-03 21:51

Felejthető utolsó nap

Tizenkét érem tizennégy versenyzőtől. Isztambulban lezárult a junior uszonyosúszó Európa-bajnokság utolsó napja. A versenyzők nyílt vízen, hosszútávon nem értek el jelentősebb eredményeket, bár a búvárúszás e területén még nem sok alkalommal próbálhatták ki magukat a magyar junior versenyzők. 4x2000 méteres felszíni váltónk hetedikként végzett a döntőben.

RKB – utanpotlassport.hu Az isztambuli junior uszonyos Európa-bajnokság utolsó, nyílt vízen zajló versenynapján a várakozásokkal ellentétben nem született jelentős magyar eredmény. Kókai Dávid, a magyar csapat kísérője jó ugyan eredményt várt versenyzőitől, az ilyen versenyszámokban még tapasztalatlan hosszútávúszóink nem szereztek érmet.

A magyar válogatott tizenkét érmet szerzett Isztambulban, a junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon
A 4x2000 méteres felszíni váltónkat alkotó Lengyeltóti Bence, Semostyán Róbert, Varga Jázmin, Hajnács Lili négyes hetedikként végzett a versenyszám döntőjében. A magyar csapat jelentősebb eredményeit az uszodában, rövidtávon érte el, a kiutazó búvárúszók egy arany-, négy ezüst és hét bronzérmet tudtak megkaparintani: így  a tizenkét szerzett éremmel válogatottunk az ötödik legsikeresebb csapat lett. Kókai Dávid az Isztambulba vezető úton lapunknak azt nyilatkozta, 8-9 éremmel már elégedett lehet a magyar válogatott, ehhez képest a világversenyen szerzett tizenkét érem nagy siker.

Az isztambuli junior uszonyosúszó Eb magyar érmesei: Aranyérmet szereztek: Szabó Anita leány 50 méteres uszonyos gyorsúszásban Ezüstérmet szereztek: Hamlin Dorothy leány 100 méteres felszíni úszásban; Kolonics Milán, Kocsis Marcell, Hamlin Dorothy, Szabó Anita 4x100 méteres felszíni úszásban; Hamlin Dorothy leány 200 méteres felszíni úszásban; Hamlin Dorothy leány 400 méteres uszonyos gyorsúszásban; Bronzérmet szereztek: Szabó Anita leány 100 méteres felszíni úszásban; Lengyeltóti Bence fiú 200 méteres felszíni úszásban; Stadler Csenge leány 200 méteres felszíni úszásban; Kiss Blanka leány 100 méteres búvárúszásban; Stadler Csenge leány 400 méteres uszonyos gyorsúszásban; Lengyeltóti Bence fiú 400 méteres uszonyos gyorsúszásban; Kothencz Petra, Deme Dorka, Kiss Blanka, Szabó Anita 4x100 méteres felszíni gyorsváltóban