2024. április 24.

Jégkorong

2018-12-14 22:10

Feltámadás a Jégpalotában

Háromgólos hátrányból állt fel a magyar U18-as jégkorong-válogatott a szlovákok ellen a budapesti U18-as Négy Nemzet-torna második fordulójában. Svasznek Bence együttese hosszabbítás után 5–4-re győzött a világ élvonalába tartozó rivális ellen, s ezzel két forduló után az élen áll.

B. V. – utanpotlassport.huA két győztes csatája következett péntek este a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban az U18-as Négy Nemzet-tornán: az ukránokat legyőző magyar válogatott és a dánokat felülmúló szlovák együttes feszült egymásnak. S hiába a csütörtöki magabiztos siker, a mérkőzés favoritjának még mindig a vendégek számítottak.

A magyar válogatott háromgólos hátrányból győzte le a szlovákokat az U18-as Négy Nemzet-tornán Fotó: Horváth György/MJSZ
Ráadásul a mérkőzés alakulása alapján könnyen azt hihettük,  valóra is váltják a papírformát. Az első harmadban megszerzett egygólos előnyükhöz a másodikban még két „pofont” vittek be, így az előzetes erőviszonyok alapján szinte el is döntötték az összecsapást. De csak szinte. A harmadik gól után két perccel  ugyanis Lövei Dávid szerzett korongot az ellenfél kapuja mögött, Sárdi Máté elé tálalt, aki közelről megszerezte a szépítő találatot. Ám nem tartott sokáig az öröm: Valigura egyébként szépségdíjas találatát hosszas videózás után megadták a játékvezetők, így megint hárommal vezettek a szlovákok (1–4). A magyar csapatot azonban ez sem törte meg, és az utolsó harmadban valóságos csodát vitt véghez. Előbb Mesterházy Bálint kerülte meg a kaput és jobb oldalról a rövidbe lőtt a kapus mellett, majd Falus Ádám távoli lövése hullott a kapuba. Két perccel a vége előtt pedig emberelőnyből megint Falus tüzelt a kék vonalról, s megint betalált (4–4). Jöhetett az ötperces ráadás, amelynek első felében kapujuk elé szegezték a mieinket a szlovákok, de jött az újabb fór, és minden megváltozott. Egy perc lassú adogatás után Ambrus Gergő osztotta ki a pakkot Gáspár Leventének a bal szélre, aki olyan bombát eresztett el, hogy Belanyi kapus tehetetlen volt. Ezzel a magyar csapat óriási bravúrt hajtott végre, legyőzte a világ élvonalába tartozó szlovák együttest, s így két forduló után természetesen vezeti a tabellát. Szombaton 15.30-tól az eddig nyeretlen dán válogatott következik.

U18-AS NÉGY NEMZET-TORNA, BUDAPEST Magyarország–Szlovákia 5–4 (0–1, 1–3, 3–0, 1–0) G: Falus 2 (49., 58.), Sárdi (34.), Mesterházy (45.), Gáspár (65.) ill. Kiss (12.), Sojka (23.), Jellus (32.), Valigura (39.) A másik mérkőzésen: Ukrajna–Dánia 5–4 A torna állása: 1. Magyarország 5 pont, 2. Szlovákia 4, 3. Ukrajna 3, 4. Dánia 0 Korábban: Magyarország–Ukrajna 4–2

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.