2019-02-01 08:18

Címvédésre készen?

Végig egyértelmű, magabiztos győzelmet aratott az osztrák U20-as bajnokság felsőházi „magyar” rangadóján a Fehérvár AV 19 együttese. Andrej Brodnik csapata 5–1-re múlta felül az Újpestet, ezzel megerősítette vezető pozícióját a tabellán, s címvédőként bizakodva várhatja a folytatást.

B. V. – utanpotlassport.huAz előző bajnoki évadban messze kiemelkedett a Fehérvár AV19 együttese mind az osztrák, mind a hazai juniorliga mezőnyéből. És nagyon úgy látszik, hogy ez a 2018/19-es évadban sincs másképpen, a címvédő magabiztosan vezeti mindkét bajnokság táblázatát, s a Master Roundban is az utolsó három meccsüket megnyerték.

Magabiztos győzelmével megerősítette első helyét a Volán Forrás: Fehérvár AV19
Csütörtök este viszont újabb komoly próbatétel várt a Volánra, a felsőház másik magyar szereplőjét, az UTE gárdáját fogadták az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Annak fényében különösen érdekes volt a találkozó, hogy december végén 6–1-re megégtek a székesfehérváriak a lilák vendégeiként. A „visszavágón” viszont egy percig sem hagytak kétséget fölényükről a hazaiak. Az első korongbedobástól kezdve hatalmas nyomás alatt tartották a fővárosiak kapuját, amelynek már az ötödik percben meglett az eredménye: formás akció végén Dézsi Bence lőtte ki a hosszú sarkot. Sőt Erdély Botond révén szinte azonnal jött a duplázás. Madácsi Benedek góljával pedig már a lényegében már az első harmadban eldöntötte a találkozót a fehérvári csapat. Az újpestiek a folytatásban kettős emberelőnyből sem találtak be, míg a másik oldalon előbb Almási Márk, majd újra Madácsi villant, így negyven percnyi játék után már  5–0-ra vezetett az éllovas. A záró etapban aztán eggyel közelebb jöttek a vendégek – Zsigmond Bence volt eredményes – de a súlyos vereséget így sem tudták elkerülni (5–1). A felsőházban természetesen továbbra is a Fehérvár vezet a már szintén playoff-résztvevő UTE pedig visszacsúszott a negyedik helyre az osztrák Villach mögé. És jó hírek érkeznek az alsóházból is, hiszen szinte már csak matematikailag nem biztos, hogy a MAC harmadik magyar csapatként bejut a tavaszi rájátszásba.

OSZTRÁK U20-AS BAJNOKSÁG (EBYSL) Fehérvár AV19–UTE 5–1 (3–0, 2–0, 0–1) G: Madácsi B. 2 (13., 35.), Dézsi B. (4.), Erdély B. (5.), Almási M. (24.), ill. Zsigmond B. (43.) A Master Round (felsőház) állása: 1. Fehérvár AV19  35 pont/7 mérkőzés, 2. Hidria Jesenice (szlovén) 29/7, 3. Villach (osztrák) 25/7, 4. UTE 24/7. 5. Vienna Capitals (osztrák) 21/6 Alsóház. Az A csoport állása: 1. MAC Budapest 31/6, 2. Debrecen 19/5, 3. Steiermark (osztrák) 14/5, 4. Hokiklub Budapest 14/7, 5. Győri ETO HC 7/5 A B csoport állása: 1. Znojmo (cseh) 27/7, 2. EHC Linz (osztrák) 20/7, 3. Okanagan HC 16/7, 4. HC Innsbruck 16/7, 5. Red Bull Salzburg (osztrák) 14/6

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.