Jégkorong

2019-04-17 22:14

Jégkorong: harmadik meccsét is elveszítette U18-as válogatottunk a divízió I/B csoportos vb-n

Fájdalmas vereséget szenvedett a rendkívül fegyelmezetlenül játszó U18-as jégkorong-válogatottunk a britektől a divízió I/B csoportos világbajnokság harmadik játéknapján. Svasznek Bence tanítványai az utolsó harmadban visszakapaszkodtak ugyan a mérkőzésbe, a szigetországiak végül 5−4-es sikernek örülhettek. A magyar csapat célja pedig immár nem a feljutás, hanem a bennmaradás...

Leiner Soma - utanpotlassport.huKilenc pont három mérkőzésen − ezzel a jelszóval szállt jégre a keddi pihenőnapot követően U18-as jégkorong-válogatottunk a székesfehérvári divízió I/B csoportos világbajnokságon. Az osztrákok, illetve a szlovénok ellen elszenvedett vereséget követően tehát adott volt a cél, a britek ellen pedig belefoghatott (volna) a pontgyűjtésbe Svasznek Bence együttese.

Horváth Dominik (b) sokszor volt kiszolgáltatott helyzetben Fotó: MJSZ
Noha a szigetországiak szintén botlottak az első két találkozón, brusztolós mérkőzés várt a magyar csapatra, s ez már az első harmadban kiderült. Ahogyan arra számítani lehetett, rengeteg kiállítás tarkította az ütközetet, a játékvezetők az első 20 percben nyolcszor fújtak két percet, így az előnyök menedzselése különösen fontossá vált. A vendégek rögtön az elsőt kihasználták, Samuel Talbot remek egyéni akciót követően helyezett Horváth Dominik kapujába (0−1). Néhány perccel később Falus Ádám is kiült, ám ezt a hátrányt már átvészelték Svasznek Bence tanítványai. Sőt egyre inkább kikecmeregni látszottak a gödörből, Varga Balázs révén − először szerzett gólt ezen a világbajnokságon emberelőnyből a magyar csapat − még egyenlíteni is tudtak (1−1). Az etap végén jöhetett volna a következő, ehelyett azonban óriási védelmi hibákkal, és Kieran Brown találatával (1−2) zárult az első húsz perc. A szünetet követően sem változott a játék képe, ráadásul a magyar fiúk sorra követték el a felesleges szabálytalanságokat, amelyek rendre kiállítással jártak. A britek pedig éltek a lehetőségekkel, Brown és Bradley Bowering egy-egy góljával már 4−1 volt Martin Grubb fiainak előnye. Ezt már az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége sem tűrte füttyszó nélkül... A britek szorításából csak időnként sikerült kijönnünk, sőt emberelőnyből is veszélyeztettek a vendégek, szerencsére Mason Alderson, majd az egész mérkőzésen aktív Brown is elpuskázta a ziccert. Nem úgy Szűcs Ádám, aki egy plexiről visszavágódott korongot értékesített (2−4), kétgólos hátrány maradt az utolsó harmadra. A záró felvonásban ismét változtatott a sorok összeállításán Svasznek Bence, a cserék pedig megtették hatásukat: a magyar csapat teljesítménye feljavult, és  egyre inkább ráerőltette akaratát az ellenfélre. Ennek eredményeképp Ambrus Gergő közeli találatával előbb szépíteni (3−4), majd egy ajándékba kapott előnyből Schlekmann Márk révén egyenlíteni is sikerült (4−4). Fordítani azonban már nem. Sőt elég volt, hogy az éppen kiegészülő magyar csapat figyelme csak egy pillanatra kihagyjon, Brown harmadik gólja el is döntötte a mérkőzést (4−5). Hiába maradt még szűk két perc, az elkeseredett magyar támadások nem vezettek eredményre, így brit sikerrel zárult a fordulatos mérkőzés. Csapatunk pénteken az olaszok ellen folytatja szereplését a székesfehérvári világbajnokságon. A jelszó pedig immár két meccs, hat pont − és lehetőleg bennmaradás...

U18-AS DIVÍZIÓ I/B CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, SZÉKESFEHÉRVÁR Magyarország–Nagy-Britannia 4–5 (1–2, 1–2, 2–1) Gól: Varga (12.), Szűcs (37.), Ambrus (46.), Schlekmann (50.) ill. Talbot (5.), Brown (18., 25., 59.), Bowering (26.) A másik két mérkőzésen: Szlovénia–Olaszország 0–2, Ausztria–Japán 2–3 A világbajnokság állása: 1. Japán 9 pont (11–7), 2. Ausztria 6 (12–4), 3. Szlovénia 5 (5−5), 4. Nagy-Britannia 3 (10−12), 5. Olaszország 3 (4−10), 6. MAGYARORSZÁG 1 (6–10) A magyar válogatott eddigi eredményei: –Ausztria 1–3−Szlovénia 1−2 A magyar válogatott további programja: Április 19., 16: –Olaszország; Április 20., 19.30: –Japán

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.