2019-05-06 15:37

Taroltak serdülő úszóink a lengyelországi Olimpiai Reménységek Versenyén

Ahogyan általában, utcahosszal nyerte a magyar utánpótlás úszóválogatott a visegrádi országok (lengyel, cseh, szlovák) Olimpiai Reménységek Versenyét . A magyar fiatalok összesen hatvanegyszer állhattak dobogóra a hétvégi lengyelországi viadalon.

B. V./UP-infoHuszonhárom arany-, húsz ezüst- és tizennyolc bronzérem. Ez volt a magyar korosztályos úszóválogatott termése a lengyelországi Oswiecimben rendezett Olimpiai Reménységek Versenyén, amelyen a mieink mellett a lengyelek, a csehek és a szlovákok legjobb serdülőkorú versenyzői csaptak össze.

Kós Hubert hét aranyérmet nyert a lengyelországi ORV-n Forrás: CECJM
A magyar válogatott legeredményesebb versenyzője egyértelműen az UTE 16 éves úszója, Kós Hubert volt. Egyéniben hét elsőséget szerzett (50, hát, 100 hát, 200 hát, 50 pillangó, 100 pillangó, 200 vegyes, 400 vegyes), s ezen kívül még 400 m gyorson a dobogó második fokára állhatott. Kós mellett Bujdosó Zsombor (1500 gyors), Zombori-Szalontai Ferenc (100 mell), Kardos Dániel (200 mell) és Cserfalvi Olaf (200 pillangó) nyert még aranyérmet. A magyar lányok közül Nyirádi Réka diadalmaskodott a legtöbbször, méghozzá három számban: a Darnyi Tamás SC sportolója 100 és 200 m pillangón, valamint 400 m vegyesen csapott elsőként a célja. Rajta kívül Ugrai Panna (50 hát, 100 hát), Hetyei Nóra (100 mell) és Tankó Beatrix (50 gyors, 50 pillangó) ünnepelhetett győzelmet. A váltóversenyeken is jelentős magyar fölény jellemezte a futamokat: a lányok a 4×100-as gyorsváltót, a 4×200-as gyorsváltót és a 4×100-as vegyesváltót is megnyerték, míg a fiúk a 4×100-as gyorsváltóban diadalmaskodtak, a 4×200-as gyors és a 4×100 vegyesváltóban pedig a második helyet szerezték meg. Részletes eredmények: ITT További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.