2024. április 23.

2019-05-13 18:41

A Final Four-diadal után küzdelmes meccsen nyert az Eger ellen a leány junior kézilabda-válogatott

Az utolsó másodpercekben szerzett góllal győzött a leány U19-es kézilabda-válogatott az NB I-ben sereghajtóként végző Eger ellen. Golovin Vlagyimir junior Final Four-győztes együttese 27–26-ra diadalmaskodott az Elektromos csarnokban.

Pál Tamara négy másodperccel a vége előtt lőtte a győztes gólt az Eger ellen Fotó: Cseh Péter/MKSZ
B. V. – utanpotlassport.hu Nem jutott sok pihenő a leány junior kézilabda-válogatott játékosainak a budapesti Final Four szombati döntője után. A Papp László Budapest Sportarénából a Népfürdő utcai Elektromos csarnokba „költözött” a csapat, amely a felnőttélvonalban utolsóként végző Eger együttesét fogadta hétfő délután. Az első húsz percben úgy alakult a meccs, ahogyan azt az évadban eddig látottak alapján várhattuk, magabiztos előnyre tettek szert a fiatalok, 10–4-re vezettek az Eszterházy SC ellen. Utána viszont megállt a gépezet, és visszajöttek a mérkőzésbe a vendégek, a félidőben már csak két gól volt a válogatott előnye (13–11). A szünet után is folytatódott az egriek jó játéka, olyannyira, hogy a 46. percben már néggyel is vezetett Debre Viktor csapata. Innen azonban még visszajött a Golovin-csapat, és az őrült hajrát is Pál Tamaráék bírták jobban. A Győri Audi ETO KC 18 éves irányítója négy másodperccel a dudaszó előtt szerezte meg a győztes gólt, és ezzel tovább nyújtotta a juniorválogatott győzelmi szériáját (27–26).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, ELEKTROMOS CSARNOK Leány juniorválogatott–Eszterházy SC 27–26 (13–11)

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.