2024. március 19.

2019-05-22 17:32

Legyőzte a Budakalászt az U21-es vébére készülő junior férfi kézilabda-válogatott

A férfi junior kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen legyőzte az NB I-ben tizenegyedik helyen végzett Budakalász együttesét Balatonbogláron. A korosztályos világbajnokságra készülő együttes magabiztos, nyolcgólos diadalt aratott.

UP-info – utanpotlassport.hu   Nem pihenhettek sokat Gyurka János tanítványai, hiszen kedden az felnőtt élvonal tizedikjével, az Egerrel csaptak össze, akkor a rutinosabb NB I-es gárda 32-27-es győzelmet aratott. gyurka-és-a-csapatr_511x365_acf_croppedA szerdai összecsapáson  – amelyen a vezéregyéniségnek számító Máthé Dominik továbbra sem állhatott a szakvezetés rendelkezésére  – az első félidő hajrájáig fej fej mellett haladtak a csapatok, a dudaszó előtti utolsó négy percben azonban háromgólos előnyt dolgozott ki a juniorválogatott, így alakult ki a 18-15-ös eredmény harminc percet követően. A fordulás után elléptek riválisuktól a fiatalok, és folyamatosan tartották az öt-hat gólos különbséget, amelyből a végére nyolc lett (32-24.) Akárcsak egy nappal korábban, a csapat legeredményesebb játékosa ezúttal is Schäffer Zsolt volt, az Eger ellen nyolcszor eredményes átlövő ezúttal öt gólt szerzett, mellette viszont a már felnőtt válogatottban is bemutatkozott Rosta Miklós is ugyanennyi góllal járult hozzá a sikerhez. A férfi juniorválogatott a júliusi, spanyolországi U21-es világbajnokságra készül, ott a C csoportban szerepelnek majd Portugália, Horvátország, Brazília, Bahrein és Koszovó társaságában. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.