Öttusa

2019-06-12 16:09

Öttusa: aranyérmes a leánycsapat az U17-es Eb-n!

Akárcsak egy évvel ezelőtt Lengyelországban, szerdán Kaunasban is aranyérmet szerzett az U17-es leánycsapat a korosztályos Európa-bajnokságon.

Szerdán a legfiatalabb leányok számára rendezték meg az egyéni döntőt – ebben a korosztályban csak úszást és kombinált számot rendeznek – a litván városban. A fináléban legjobb magyarként László Beáta a negyedik helyen zárt, 798 pontos összteljesítménnyel, mindössze két ponttal lemaradva a dobogó alsó fokától. Őt mindössze kétpontos hátránnyal a hatodik helyen követte Tóth Dorka Sára, míg a nyolcadik helyen végző Dobronyi Dorina 776 ponttal zárt. 62383529_1211487172358982_2098111074787131392_n_511x365_acf_cropped Azzal együtt is, hogy ők hárman az élmezőnyben végeztek – Kozma Réka pedig a 9. lett – rendkívül szorosan alakult a csapatok versenye a végelszámolásnál, a magyarok 2360 ponttal diadalmaskodtak, a 2356 pontos oroszok, és a 2354 pontos németek előtt. A magyar küldöttségnek ez volt az első érme a Kaunasban zajló korosztályos kontinensviadalon, egy évvel ezelőtti a lengyelországi Drzonków városában ugyanebben a számban szerzett aranyérmet Szloboda József szövetségi kapitány alakulata. További korosztályos hírek ÖTTUSÁBAN a sportági aloldalunkon.