Atlétika

2019-07-12 21:49

A három döntős magyar lányból kettő egyéni csúcsot javított az U23-as atlétikai Eb-n

Bajnok Eszter hármasugrásban elmaradt legjobbjától, de Máté Anna (19) és Bicsák Flóra (22) is egyéni csúcsot futott 10 ezer méteren az U23-as Eb-n.

bajnok_e_18tr_acc3_acc_3500e atlétika.hu
A svédországi U23-as atlétikai Európa-bajnokság második versenynapjának első döntőjében a távolugró fiúk szerepeltek. A számot nagy fölénnyel, 832 centiméteres ugrással nyerte a görög Miltiádisz Tentoglu, majd leány kalapácsvetésben az orosz Szofija Palkina diadalmaskodott 71.08 méteres eredménnyel. A lányok 100 méteres síkfutásának döntőjében Eva Szvoboda révén (11.15) lengyel siker született, míg a fiúknál a svéd Henrik Larsson (10.23) ért elsőként a célba. A finálék első magyar érdekeltje Bajnok Eszter volt hármasugrásban. A Favorit AC 22 éves Egyesült Államokban tanuló és edző versenyzője második kísérletre 12.93 métert ugrott, és miután a harmadikat rontotta (és nem került nyolc közé) végül ez számított bele a végeredménybe, ezzel Lengyák György és Paul Zalewski tanítványa a kilencedik helyen fejezte be a versenyt, amelyet a litván Diana Zagajnova nyert 13.89-el. Bajnok májusi Charlottesville-ben ugrott 13.66-os egyéni rekordja most az Európa-bajnokság negyedik helyére lett volna elég. A nap utolsó, női 10 ezer méteres futamában is volt magyar érdekeltség az újpesti, 22 esztendős Bicsák Flóra és a kaposvári, 19 éves Máté Anna személyében. A fiatal versenyzők minden dicséretet megérdemelnek, hiszen mindketten egyéni csúcsot futottak. Bicsák 35.09.75-ös ideje a tizennegyedik, Máté 34.57.36-ja a tizenkettedik helyre volt elég. A finálét a német Alina Reh nyerte új Európa-bajnoki rekorddal, 31.39.34-gyel. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.