2024. április 23.

Ifjúsági olimpia

2019-07-23 09:42

Két ezüst-, három bronzérem a keddi napon

Két nap után egy ezüst- és két bronzérem volt a magyar csapat mérlege a baki Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Kedden új lehetőségek tárultak a fiatalok elé, és többen éltek is azokkal. Az úszók közül Kós Hubert és Betlehem Dávid is ezüstérmet szerzett, de a birkózólányok is kitettek magukért, hiszen Szenttamási Róza és Vizi Flóra révén újabb bronzérmesei lettek a csapatnak. Az atléták közül Pap Márk állhatott fel a dobogó harmadik fokára, a tornász Balázs Krisztián pedig hatból négy szeren is döntőbe jutott. A magyar csapat így már három ezüst-, és öt bronzéremmel büszkélkedhet a harmadik versenynapot követően.

Az úszó Csulák Lia 400 méter vegyesen ezüstérmet, míg a birkózó Matyi Vivien (46 kg) bronzmedált szerzett az Azerbajdzsánban zajló EYOF hétfői versenynapján, ezzel háromra bővült a magyar éremkollekció. Kedden az úszók, atléták, tornászok, kerékpározók, birkózók, kézi- és kosárlabdázók bizonyíthatnak. 19:25 Illovszky Dominik 6. helyen végzett a 100 méteres síkfutás döntőjében A Budapesti Honvéd versenyzője 10.75-ös idővel érkezett célba hatodikként, a döntőt 10.47-tel a török Umut Uysal nyerte. 19:05 Pap Márk egyéni csúccsal lett a 110 méteres gátfutás bronzérmese A Belgiumban élő Pap Márk nyolc századdal megjavítva egyéni csúcsát 13.70-et futott a 110 méteres gátfutás döntőjében, ez a harmadik leggyorsabb idő volt a mezőnyben. A döntőt a spanyol Mario Revenga nyerte (13.59) a cseh Tomas Oberndorfer (13.64) és a 17 éves magyar fiú előtt. 18:30 Mészáros Bence 18., Szíjártó Zétény 39. lett a fiú kerékpárosok időfutamában Mészáros 48.80 másodperccel, míg Szíjártó 1 perc 10.64 másodperccel maradt el a győztes észt Madis Mihkels idejétől (13:10.19). 17:58 A tornász Balázs Krisztián négy szeren is döntőbe jutott Az FTC 17 éves tornásza nyújtón a második legjobb pontszámmal került fináléba. Néhány hete Győrben ezen a szeren szerzett junior-világbajnoki bronzérmet. Talajon a hatodik, korláton a hetedik, lólengésben a nyolcadik legjobb eredmény lett az övé a selejtezőben. Kovács Márton egyik szeren sem került fináléba. 17:25 Betlehem Dávid ezüstérmet szerzett 1500 méteres gyorsúszásban A 15 éves zalaegerszegi úszó 15:15.60-as időeredménnyel teljesítette a távot, ezzel másodikként csapott célba a horvát Franco Grgic mögött (15:04.75), így a szintén úszó Csulák Lia (400 m vegyes) és Kós Hubert (100 m hát) után a harmadik magyar ezüstérmet szerezte. 16:40 Kikapott Csehországtól az U16-os leány kosárlabda-válogatott A tegnapi 95–50-es lengyelek elleni siker után Szkocsovszki Igor csapata Csehországtól ma 75–63-as vereséget szenvedett. A csehek korán eldöntötték a találkozót, félidőben 44–20-ra vezettek, s bár a magyarok a maradék két negyedben csökkentették hátrányukat, nem tudták szorossá tenni a hajrát. A magyar csapat legeredményesebb játékosa a 11 pontos Krasovec Lili lett. Magyarország jelenleg a B-csoport második helyén áll a csehek mögött, holnap Törökországgal találkozik. 16:34 Két birkózóhölgy lett bronzérmes kedden Habár a kadét Eb-ezüstérmes Szenttamási (57 kg) alulmaradt az első mérkőzésén a norvég Hoiével szemben, legyőzője bejutott a fináléba, így Róza a vigaszágon szépíthetett. Az első meccsét magabiztosan, technikai tussal nyerte a litván Dantaitéval szemben, így kvalifikálta magát a helyosztóra, ahol az észt Plaseren is felülkerekedett, tehát a dobogó harmadik fokára állhatott. Csakúgy mint Vizi Flóra (53 kg), aki szintén a nyolcaddöntőben szenvedett vereséget: az azeri Mammadova nyert ellene (4−4' − utolsó pont). Flóra aztán a vigaszágon szépíthetett: tussal győzte le az ukrán Rillját, és a bronzéremért sem kegyelmezett a román Iurascunak, akivel szemben 5−4-es diadalt aratott. 15:13 Kós Hubert ezüstérmet szerzett 100 méteres hátúszásban

kós hubert múst
A 16 éves Kós Hubert 56.36-os időeredménnyel végzett a második helyen, 27 századdal megelőzve az izraeli Adam Maraanát. A számot az orosz Alekszej Kacsev nyerte 55.22-es EYOF-csúccsal. 14:27 Száz százalékos a leány kéziválogatott − az azerieket is legyőzte, ráadásul 24 gólos különbséggel A lányok 22−13-as első félidőt követően még magabiztosabban folytatták a mérkőzést: 25−10-re húzták be a második játékrészt, így 47−23-as sikert értek el a hazai pálya előnyét élvező azeri válogatottal szemben. A leghatékonyabb Pődör Blanka volt, aki tíz góllal járult hozzá a győzelemhez. Az együttes jelenleg második helyen van a B-csoportban (a svájciak gólkülönbsége kettővel jobb). 13:50 Két fiúbirkózónak véget ért a szerdai versenynap, ketten a vigaszágban reménykedhetnek A kötöttfogású Deák Zoltán (65 kg) már az első körben kikapott a finn Kauhanentől (1−2), így esett ki a versenyből. Habár a szabadfogású Balázs Bálint (65 kg) abszolválta az első meccsét a lengyel Krupinskival szemben (12−8), a folytatásban már nem bírt az orosz Cskovberovval, akivel szemben technikai tussal maradt alul (13−2). Bálint aztán a vigaszágon szépíthetett volna, ám a belorusz Hulnik is kifogott rajta (10−0). Vizi Flóra (53 kg) és a kadét Eb-ezüstérmes Szenttamási Róza (57 kg) még bízhat a vigaszágban, miután legyőzőjük bejutott a fináléba.
Molnár Attila döntős 400 méter síkfutásban Forrás: olimpia.hu
12:30 Molnár Attila 400 méter síkfutásban, Giczi Eszter kalapácsvetésben jutott döntőbe Bakiban Giczi Eszter a kalapácsvetők mezőnyében dobta a 11. legnagyobbat a kedd délelőtti selejtezőben (57.70 m), ezzel kvalifikálta magát a tizenkettes döntőbe. Molnár Attila 400 méter síkfutásban − holtversenyben − az ötödik legjobb idővel került a fináléba. Négyszáz méter gáton Mohai Reginának nem sikerült a végső futamba jutnia: 1:02.50 másodperces ideje kevésnek bizonyult.   10:27 Kovács Judit az 53. helyen zárta az időfutamot Két magyar leány ült biciklire a rövidebb távon; Kovács Judit az 53. helyen zárta a versenyt (+3:02.50), míg Fischer Fanni 71. lett (+4:17.22).
Balázs Krisztián csapatban bizonyíthat az EYOF keddi versenynapján Fotó: Mura László
9:49 Simán döntőbe úszta magát a mix gyorsváltó a délelőtti programban A magyar egység kitűnő reggeli produkcióval – Mészáros Dániel, Tschaikov Valentin, Tankó Beatrix, Veres Laura összeállításban – a harmadik idővel (3:38.98) jutott a mix 4x100 m gyorsváltó délutáni fináléjába. Kétszáz vegyesen Kós Hubert szintén harmadikként (2:06.47), kétszáz mellen Hetyei Nóra (2:38.78) tizenharmadikként került a középdöntőbe. A délutáni műsorban egyébként három további fináléban csobbannak vízbe a magyar fiatalok: Kós Hubert 100 m háton, Nyirádi Réka 200 m pillangón, míg Betlehem Dávid az 1500 m gyors úgynevezett leggyorsabb futamában szállhat harcba az érmekért. A program magyar idő szerint 15 órakor kezdődik.

A MAGYAROK KEDDI PROGRAMJA ÚSZÁS. 7.00−9.30: 100 m gyors: Csicsáky Péter, 400 m gyors: Fábián Bettina, 1500 gyors: Betlehem Dávid, 4x100 m mix gyorsváltó: Mészáros Dániel, Tschaikov Valentin, Nyirádi Réka és Veres Laura, 200 m mell: Hetyei Nóra, 200 m vegyes: Kós Hubert, Bujdosó Zsombor ATLÉTIKA. 7.30: 400 m gátfutás, előfutam (Mohai Regina), 8.00: 400 m síkfutás, előfutam (Molnár Attila), 9.05: kalapácsvetés, selejtező (Giczi Eszter) TORNA. 8.00−17.00: fiú és leány selejtező (Balázs Krisztián, Kovács Márton, Szujó Hanna, Makovits Mirtill) KERÉKPÁR. 8.00−10.30: a leányok időfutama (Fischer Fanni, Kovács Judit) BIRKÓZÁS. 8.30–11.30: szabad- és kötöttfogású fiúk (65 kg), leányszakág (53 és 57 kg), selejtezők, elődöntők (Balázs Bálint, Deák Zoltán, Vizi Flóra és Szenttamási Róza) KÉZILABDA. 12.30−14.30: Magyarország−Azerbajdzsán KOSÁRLABDA. 14.00−16.15: Magyarország−Csehország BIRKÓZÁS. 14.00−17.00: szabad- és kötöttfogású fiúk (65 kg), leányszakág (53 és 57 kg), helyosztók (Balázs Bálint?, Deák Zoltán?, Vizi Flóra? és Szenttamási Róza?) ÚSZÁS. 15.00−18.00: döntők, középdöntők: 1500 gyors (Betlehem Dávid), 4x100 m mix gyorsváltó (Magyarország), 200 m mell (Hetyei Nóra), 100 m hát: Kós Hubert, 200 m pillangó: Nyirádi Réka, 200 m vegyes (Kós Hubert) KERÉKPÁR. 15.00−17.30: Mészáros Bence, Szijártó Zétény ATLÉTIKA. 16.50: 100 m síkfutás, döntő (Illovszky Dominik), 18.50: 110 m gátfutás, döntő (Pap Márk)