2024. április 27.

Úszás

2019-07-26 17:53

EYOF: Kós Hubert ezüstös mesternégyesével zárultak az úszóversenyek

Az utolsó nap is Kós Hubertről szólt a baki uszodában: az UTE versenyzője az EYOF úszóversenyeinek utolsó napján 400 m vegyesen és 100 m pillangón is második lett, s ezzel négy ezüstérmet nyert a játékokon. A magyar úszók pedig összesen hétszer állhattak dobogón az öt nap alatt.

Utoljára ugrottak medencébe az úszók péntek délután a Bakiban zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Az azerbajdzsáni játékok addigi vizes mérlege nem festett rosszul: négy ezüst- és egy bronzéremmel örvendeztették meg a fiatalok a magyar csapatot.

Kós Hubert négy ezüstéremmel köszönt el Azerbajdzsántól Fotó: Szalmás Péter/MOB
Az első négy nap után legsikeresebb versenyző, Kós Hubert ismét kitett magáért. Az UTE 16 éves úszója előbb 400 m vegyesen csobbant vízbe. A táv felénél, a pillangó és a hát után több, mint egy testhosszal vezetett, a végén az orosz Borogyin azonban lehajrázta. Az így is kitűnő idő (4:20.90), amely nyolc másodperccel volt gyorsabb az előfutamban úszottnál, ezüstérmet ért. Egy órán belül pedig már következett az újabb finálé. A gyilkos szám után 100 m pillangón is óriásit versenyzett Kós, és a győztes dán Nickelsen mögött magabiztosan jött be a második helyre (53.54), s szerezte meg ezzel a negyedik ezüstjét Bakiban. A nap két másik egyéni döntőse közül Szimcsák Mira végzett előkelőbb helyen: a Jövő SC 15 éves versenyzője 800 m gyorson 8:51.41-es idővel maradt le nem sokkal a dobogóról, és lett negyedik. Míg a Bohóchal Egyesület 14 esztendős sportolója, Nyirádi Réka 2:22.21-gyel hetedikként ért célba a 200 m vegyes fináléjában. Az egész viadal utolsó futamában is volt magyar szereplő, méghozzá az Ugrai Panna, Hetyei Nóra, Nyirádi Réka, Veres Laura összeállítású 4x100 m-es vegyesváltó révén. A lányok a délelőtti időt jócskán felülmúlva a hetedik helyen értek célba. A magyar úszóválogatott arany nélkül, de hat ezüst- és egy bronzéremmel zárta az EYOF-ot.

Az ötödik nap magyar érdekeltségű döntői: Fiúk. Pillangó. 100 m: 1. Rasmus Nickelsen (Dánia) 52.95, 2. Kós Hubert 53.54, 3. Pawel Uryniuk (Lengyelország). Vegyes. 400 m: 1. Ilja Borogyin (Oroszország) 4:20.05, 2. Kós Hubert 4:20.90, 3. Jakub Bursa (Csehország). Leányok. Gyors. 800 m: 1. Beril Böcekler (Törökország) 8:32.65, 2. Freya Colbert (Nagy-Britannia), 3. Margarita Varulnyikova (Oroszország), 4. Szimcsák Mira 8:51.41. Vegyes. 200 m: 1. Katie Shanahan 2:14.10 (Nagy-Britannia), 2. Chiara Fontana (Olaszország), 3. Deniz Ertan (Törökország), …7. Nyirádi Réka 2:22.21. Váltó. 4x100 m vegyes: 1. Oroszország 4:07.55, 2. Nagy-Britannia, 3. Olaszország, …7. Magyarország (Ugrai Panna, Hetyei Nóra, Nyirádi Réka, Veres Laura) 4:13.73.

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.