Sportlövészet

2019-08-30 09:12

Major Veronika aranyérmes Rióban

Továbbra is szenzációs formában versenyez Major Veronika: a 22 éves magyar sportlövő csütörtökön a Rio de Janeiróban rendezett világkupa-versenyen a sportpisztolyosok között nyert aranyérmet.

A hét közben a 2016-os olimpiai helyszínén, Rio de Janeiróban rendeztek világkupa-versenyt a sportlövőknek, a számos magyar induló közül Major Veronika szerepelt a legjobban, ugyanis nem talált legyőzőre a sportpisztolyosok versenyében. major_veronika_maribor03 A már ötkarikás indulási jogot szerzett  keszthelyi sportoló az alapversenyt 588 körrel zárta, így másodikként jutott döntőbe, ahol 35 pontot ért el, míg a másodikként záró kínai Hsziung Ja-hszüan 33 ponttal fejezte be a versenyt. Major februárban, az újdelhi világkupán világcsúccsal győzött sportpisztolyban, ami tokiói kvótát ért. A riói vk-n a versenyszám másik fiatal magyar indulója, a 21 esztendős Egri Viktória 24. lett 579 körös teljesítménnyel, míg Csonka Zsófia 60. helyen végzett 570 körrel. „A pontlövészet és a gyors rész után is úgy jöttem ki a lőállásból, hogy az utolsó sorozat nem olyan lett, amilyennek szerettem volna. Ezzel együtt az 588 körös alaperedménnyel elégedett vagyok. A döntőben nem világították meg jól a táblákat, így olyan érzésem volt, mintha a szabad ég alatt lőttünk volna, amikor már besötétedett. Ez persze mindenkinek hátrány lehetett, nem is foglalkoztam vele. Az utolsó két sorozat előtt tudtam, nagyon jól kell lőnöm, minimum 10.2 köröket, ha nyerni akarok. Ez a mostani teljesítmény azt mutatja, hogy jó formában vagyok és jól felkészültem a szeptemberi, bolognai Európa-bajnokságra is” – idézi a magyar szövetség honlapja a győztest. További korosztályos híreink SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.