2024. április 16.

2019-09-18 19:06

Kézilabda: a juniorválogatott szoros hajrával, vereséggel debütált

Többször is komoly hátrányban volt, végül a hajrát szorossá téve kapott ki egy góllal a férfi juniorválogatott az élvonalbeli Komló felnőttcsapatától. A kispadon ezen a találkozón mutatkozott be Sótonyi László, aki Gyurka Jánost váltotta.

A Nemzeti Kézilabda Akadémia balatonboglári sportcsarnokában az utánpótlás-válogatottak hétről hétre első osztályú felnőtt együttesekkel mérik össze tudásukat annak érdekében, hogy formálódjanak, a játékosok meg szokják a magasabb tempójú találkozókat. Egy ilyen mérkőzésen debütált a junior férficsapat kispadján Sótonyi László, aki nemrégiben korábbi csapattársától, Gyurka Jánostól vette át a stafétabotot. Sótonyi-NEKA_511x365_acf_cropped_511x365_acf_cropped A Komló elleni összecsapást a junior gárda egyáltalán nem kezdte megilletődötten, sőt, nem sokkal a félidő előtt át is vette a vezetést (11–10). Mégis, néhány pillanat kihagyás azt eredményezte, hogy a vendég komlóiak vonulhattak minimális előnnyel (12–13) pihenőre. A fordulást követően egy darabig tartotta magát a fiatal együttes. A rutinosabb játékosok alkotta Komló azonban ezt követően ellépett, és szűk negyed órával a lefújás előtt már hét góllal is elment (16–23). A hajrára ugyanakkor felszívták magukat a házigazdák, és egy perccel a vége előtt kettőre jöttek fel, de ebből csak egyet sikerült végül ledolgozniuk. A juniorok legjobbja a hatgólos Bognár Alex és a négygólos Ilic Zoran volt. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.