2019-10-04 19:35

Úszás: a 17 éves Békési Eszter ezüstérmes 200 méter mellen a felnőttvilágkupán

A 17 éves Békési Eszter ezüstérmet szerzett 200 méter mellúszásban a budapesti felnőtt-világkupaversenyen.. Az egri lány nagyszerűen rajtolt, a hajrában pedig a negyedik helyről úszott fel a másodikra. A szintén 17 éves Berecz Blanka hatodik lett a 200 méter pillangó döntőjében.

Az úszók a budapesti Duna Arénában zajló felnőtt-világkupaversenyén két egészen fiatal magyar érdekeltje is volt a döntőknek, közülük 200 méter mellen a 17 éves Békési Eszter robbantott nagyobbat. Békési a hármas pályáról indult, és nem is akárhogyan, hiszen az övé lett a mezőny második legjobb reakcióideje.

Békési Eszter a 200 után 100 m mellen is a hetedik lett Forrás: MÚSZ
A remek kezdés után taktikus első méterek következtek, a középső három pályán úszók egy testhosszal elmentek a többiektől, de 100 méternél Eszter látótávon belül, negyedikként fordult. Az utolsó 50 méteren viszont hatalmas hajrába kezdett az egri lány, 25 méterrel a vége előtt felúszott a harmadik helyre, a falra pedig már másodikként csapott. Ha néhány méterrel tovább tart a verseny, az sem kizárt, hogy a magyar úszólány a győztes szlovén Tjasa Vozelt is utolérte volna. Vozel 2:26.52-vel nyert, de Békési 2:27.37-es ideje is remeknek számít. A döntők másik magyar utánpótláskorú szereplője, a szintén 17 éves Berecz Blanka hatodik lett 200 méter pillangón (2:12.42). További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.