2020-01-28 09:23

Labdarúgás: négy 21 év alatti újonc mutatkozott be az NB I-ben, két rekordot is megdöntöttek

A labdarúgó NB I 17. fordulójában a 17 éves Baráth Péter (DVSC) és Szendrei Ákos (Paks), a 19 esztendős Csongvai Áron (Újpest), valamint a 20 éves Deutsch László (Puskás Akadémia) személyében négy 21 év alatti fiatal debütált és ezzel két idényrekordot is megdöntöttek.

A labdarúgó NB I első 2020-as fordulójában (ami az idényben már a 17. volt) hét csapatban tíz fiatal (1999-ben vagy az után született) 574 percet töltött a pályán, ez 224 perccel magasabb szám, mint az őszi 350 perces átlag. Ráadásul a teljes idényt nézve most töltötték a legtöbb időt a pályán, a korábbi rekordot a 2. forduló tartotta 497 perccel.

A debreceni Baráth Péter is bemutatkozott az NB I-ben (Fotó: dvsc.hu)
Az új csúcs annak is köszönhető, hogy négy újonc is bemutatkozott, ami a maga nemében szintén rekord, mert ennyien egy fordulóban ebben az évadban még nem debütáltak. A Baráth Péter (17 éves, DVSC), Szendrei Ákos (17, Paks), Csongvai Áron (19, Újpest), Deutsch László (20, Puskás Akadémia) négyest már a múlt heti két felvezető cikkünkben – a téli felkészülési mérkőzésekről szóló összefoglalónkban és a lehetséges tavaszi felfedezetteket listázó összeállításunkban – megemlítettük, de az mindenképpen váratlan, hogy rögtön négyen is szerepet kaptak. Az újak közül Deutsch László, a Kaposváron ikszelő (1–1) Puskás Akadémia védője végig is játszotta a kilencven percet, a többiek csereként beállva kaptak lehetőséget. Az említett négyesből csak a debreceni középpályás, az ősszel az U17-es vb-n is szerepelt Baráth Péter örülhetett győzelemnek, ő az Újpest ellen 4–0-ra megnyert meccsen állt be nyolc percre. A DVSC-ben azon a találkozón a 21 év alatti fiatalok közül Kusnyír Erik kezdőként 81 percet, Kundrák Norbert csereként 16 percet játszott, így 105 perccel a debreceni fiatalok töltötték a legtöbb időt pályán a 17. fordulóban. Csongvai Áron révén az Újpest, Szendrei Ákosnak köszönhetően pedig immár a Paks is feliratkozott azon együttesek közé, melyek az idény során pályára küldtek 21 év alatti magyar fiatalt, már csak a Mezőkövesd számít kivételnek a 12 csapatos mezőnyben. A csatár Csongvai Debrecenben a 62. percben állt be az akkor már 2–0-s hátrányban lévő, nem sokkal később emberhátrányba is kerülő, végül 4–0-s vereséget szenvedett Újpestbe. Szendrei csapata is 4–0-ra kapott ki – a Paks a Ferencváros vendégeként, a csatár 73. percben állt be, akkorra már kialakult a későbbi végeredmény. Az említett Deutsch Lászlón kívül a Fehérvár vendégeként pontot szerzett Honvédban (0–0) Banó-Szabó Bence, a DVTK-tól 3–1-es vereséget szenvedett ZTE-ben Bolla Bendegúz játszott kilencven percet. A hétvégén örülhetett a Puskás Akadémiától télen kölcsönbe Diósgyőrbe került, 19 éves Kiss Tamás, hogy öt meccs kihagyás után újra pályára léphetett az NB I-ben. Az előző idény felfedezettjének is megválasztott játékos másodszor volt a kezdőcsapat tagja ebben az évadban, viszont most volt a legtöbbet a pályán, hiszen 88 perc jutott neki, míg a PAFC-ban egyszer játszott kezdőként 62 percet, a többi találkozón legtöbbször az utolsó húsz percre állt be, tíz találkozón szerepelt az ősszel az NB I-ben. A Kisvárdában némi meglepetésre kezdett és 66 percet kapott a Mezőkövesden 1–0-ra elveszített meccsen Kovácsréti Márk, aki ősszel azt követően kapott kevesebb szerepet, hogy Miriuta László helyett visszatért a kispadra Dajka László. Ráadásul a télen több támadót is szerződtetett a csapat, Kovácsréti azonban így is bekerült a kezdőcsapatba – legalábbis az év első fordulójában…

AZ 1999-BEN ÉS UTÁNA SZÜLETETT FIATALOK JÁTÉKPERCEI Csapatonkénti rangsor: (A fiatalszabály értelmében a 2000-ben vagy az után születettek percei duplán számítanak.) DVSC: 81x2+8x2+16=194 DVTK: 88x2 = 176 Kisvárda: 66x2=122 Bp. Honvéd: 90 Puskás Akadémia: 90 Újpest: 28x2 = 56 Paks: 17x2=34 Játékosonkénti rangsor: Banó-Szabó Bence (Bp. Honvéd) 90 Bolla Bendegúz (ZTE): 90 Deutsch László (Puskás Akadémia): 90 Kiss Tamás (DVTK): 88 Kusnyír Erik (DVSC): 81 Kovácsréti Márk (Kisvárda): 66 Csongvai Áron (Újpest): 28 Szendrei Ákos (Paksi FC) 17 Kundrák Norbert (DVSC): 16 Baráth Péter (DVSC): 8

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.