2020-01-30 19:52

Kosárlabda: egy győzelem, egy vereség a magyar mérleg az U16-os Szent István-kupa nyitányán

Csütörtökön délben kezdődött az idei, székesfehérvári Szent István-kupa U16-os fiú nemzetközi kosárlabdatorna. A magyar U16-os A válogatott az első meccsen 73–61-re győzött a Bayern München ellen, míg a második mérkőzésen a magyar B válogatott 79–47-re kikapott az NBA Academytől.

Az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) által világszerte működtetett akadémiák válogatottja is részt vesz a székesfehérvári Szent István-kupa U16-os fiú kosárlabdatornán, a kontinens legrangosabb korosztályos eseményén pályára lép az iráni, a kínai és – két csapattal – a magyar válogatott is. A tornán szereplő nyolc együttest két csoportba osztották a szervezők. Az A jelű kvartettbe került a Bayern München, a Real Madrid, a kínai válogatott és a magyar A válogatott, míg a B jelű négyesbe osztották a Stellazzurra Romát, az NBA Academyt, az iráni válogatottat és a magyar B válogatottat. Az első három napon a csoportmeccseket rendezik meg, míg vasárnap a helyosztókra kerül sor.

A Bayern Münchent legyőző U16-os válogatott Fotó: hunbasket.hu
A csütörtöki első találkozón A válogatottunk a Bayern München ellen lépett pályára az A csoportban. A magyar csapat nagyszerűen kezdett, az 5. perc elején már 12–3-ra vezetett a támadásban nagyon tompa német gárda ellen, ezt követően azonban nagyot fordult a kocka. Berényi Sándor alakulata a félidő hátralévő részében összesen 13 pontot dobott, a vendégek pedig a szenegáli Ousmane Ndiaye vezetésével az első 10 perc végére egyenlítettek (17–17), a nagyszünetre pedig fordítottak (34–25) – derül ki a hunbasket.hu beszámolójából. A fordulás után megint teljesen más képet festett a mérkőzés. A Csendes Péter, Kőházi Bence, Kovács Levente trió vezette magyar válogatott átrohant ellenfelén: a 23. percre visszavette a vezetést (38–37), és némi kosárváltás után egyértelmű fölénybe került. Safranka Márton duplájával már 11 pont volt a különbség 10 perccel a vége előtt (58–47). A zárónegyedben sem csökkent különbség, végül 12 ponttal, 73–61-re nyert a magyar A válogatott.

U16-OS SZENT ISTVÁN-KUPA A csoport U16-os magyar A válogatott–Bayern München 73–61 (17–17, 8–17, 33–13, 15–14) Magyar A válogatott: Kőházi 13/3, Csendes 14/3, Hajdu 6/3, Fekete 7, Csuti 9/3. Csere: Meszlényi, Kelemen, Madar, Safranka 8/3, Kertész 6/3, Kovács 10/3.  A Bayern legjobb dobói: Ndiaye 30/9, Nellesen 8/3, Hartmann 7. Berényi Sándor: – Az döntött a javunkra, hogy a félidőben tudtunk váltani, egyszerre voltunk agresszívak és felszabadultak. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Sok energiát tettünk ebbe a meccsbe, így azt gondolom, hogy megérdemeltük a sikert.

A második mérkőzésen B válogatottunk ellenfele az NBA Academy volt a B csoportban. Az első negyed még kiegyenlített kosárlabdát hozott (14–15), a több kontinens NBA akadémiáiból összeválogatott együttes azonban nyomasztó fölényben került a második felvonásban, amelyet 33–6-ra nyert meg (20–48). További 11 ponttal nőtt a távolság a fordulás után, és bár a záró 10 percet 17–10-re megnyerte a Szalay Domonkos vezette csapat, a meccset az NBA Academy nyerte 79–47-re. kikaptunk (47-79).

U16-os magyar B válogatott–NBA Academy 47–79 (14–15, 6–33, 10–21, 17–10) Magyar B válogatott: Halmai 5/3, Major 2, Szalay 11, Szabó 7, Hegedűs 6. Csere: Antalics, Udemezue 1, Kégel 3, Szalczgruber 6/6, Lakator 4, Árva-File 2, Rajnai -. Az NBA Academy legjobb dobói: Xie 20/12, Proctor 15/3, Toews 15/9.

Egyéb korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.