Korcsolyasportok

2020-02-29 20:48

Rövid pályás gyorskorcsolya: szépen kirajzolódnak az erőviszonyok az országos utánpótlás bajnokságon

Szombaton a rövid pályás gyorskorcsolyázók országos utánpótlás bajnokságának második versenynapját rendezték a Gyakorló Jégcsarnokban; a nemrég junior-világbajnokságon szerepelt versenyzők a papírformának megfelelően dominálnak a hazai mezőnyben.

Talabos Attila kettőből kettő győzelmet behúzott az országos utánpótlás bajnokságon Forrás: MTK Budapest
Mi lenne jobb felkészülés a közelgő kolomnai Európa-kupára, mint az országos utánpótlás bajnokság – gondolhatják rövid pályás gyorskorcsolyázóink a Gyakorló Jégcsarnokban zajló viadalról. Persze, a felkészülés mellett presztízsértékkel is bír a hazai megméretés, elvégre most mindenki bizonyíthat a Szabó Krisztián vezette edzői stábnak, hogy a legerősebb versenyző korosztályában. Többen nem is hagynak kérdést efelől. A legidősebbek között Talabos Attila és Varga Regina pénteken 1500 m-en és szombaton 500 m-en is győzött, de a felnőtt Európa-bajnokságot is megjárt Somogyi Barbarának sem akadt ellenfele korosztályában. A szegedi Somodi Maja noha egész szezonban a B korcsoportosok között versengett, most visszatért a „sajátjaihoz", aminek riválisai biztosan nem örülnek, hiszen a 15 esztendős lány eddig esélyt sem hagyott nekik az aranyérem megszerzésére. A kiemelt korosztályokban egyedül a C-s fiúk mezőnyében nem ugyanaz nyert a két távon, 1500-on Csizmadia Márk, míg 500-on Szilágyi Ábel aratott diadalt. A teljes országos bajnokság egyik legjobban várt párviadala viszont meglehetősen egyoldalúan alakul idáig: Nógrádi Bence eddig kettőből kétszer legyőzte a nagy rivális Jászapáti Pétert. Vasárnap, a zárónapon azonban még fordulhat a kocka. Vagy harmadjára is ugyanazok győznek? További korosztályos hírek KORCSOLYASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.