2020-03-03 08:55

Labdarúgás: sem a Honvédban, sem a Puskás Akadémiában nem játszott U21-es fiatal az NB I-ben

A labdarúgó NB I 23. fordulójában az egy héttel korábbi helyzethez képest csökkent az U21-es, illetve fiatalabb futballisták játékperce, és másodszor fordult elő az idény során, hogy az utánpótlás-bajnokságok két meghatározó klubja, a Budapest Honvéd és a Puskás Akadémia közül egyik sem küldött pályára magyar játékost a jelzett korosztályból.

A 22. fordulóban 600 percnél is több időt töltöttek a pályán az NB I-es labdarúgócsapatokban  az 1999-ben vagy az után született magyar fiatalok, akik közül tízen is pályára léptek. A 23. körre azonban jelentősen csökkent a számuk, ezzel együtt a játékperceik is visszaesetek. Öt csapatban, hat játékos, 398 percet játszott a múlt héten.

Banó Szabó Bencének (középen) ismét csak a kispadon jutott hely a Honvédban Fotó: honvedfc.hu
A 22. fordulóhoz képest ezúttal sem a fehérvári Nyári Patrik (18), Szabó Levente (20) kettős, sem a felcsúti Tamás Nándor (19), sem a debreceni Baráth Péter (20) nem kapott lehetőséget. Azzal pedig, hogy Tamás kimaradt, és helyette másik fiatal sem kapott lehetőséget a Puskás Akadémiában, ebben az idényben másodszor fordult elő, hogy az utánpótlás-bajnokságok két topklubja, a Honvéd és a PAFC közül egyik sem szerepeltetett U21-es játékost. Először két fordulóval ezelőtt, a 21. fordulóban volt erre példa. A Honvéd immár négy forduló óta nem küldött pályára fiatal játékost a vizsgált korosztályból. A kispestieknél eddig a 20 éves Banó-Szabó Bence játszott a  legtöbbet a 21 év alattiak közül, 17 meccsen 840 percet, de a 19. fordulót követően kétszer a meccskeretbe sem került be, kétszer pedig a kispadról nézte végig csapata bajnokiját. Így volt ez a DVTK ellen, pályaválasztóként 4–0-ra elszenvedett vereség alkalmával is. A vendégeknél egy fiatal, a Puskás Akadémiától kölcsönvett Kiss Tamás (19) kezdett, aki eddig mindegyik diósgyőri mérkőzésén a kezdőcsapatban kapott helyet, ezúttal a 75. percben lecserélték. Tavasszal továbbra is a debreceni Kusnyír Erik (20) szerepel a legtöbbet az U21-esek közül, sorozatban az ötödik meccsét játszotta végig, ezúttal a Ferencváros otthonában elszenvedett 2–0-s verság alkalmával. A ZTE-ben Bolla Bendegúz (20) is végigjátszotta a Mezőkövesden 2–1-re megnyert bajnokit. A Kaposvárban a múlt héthez hasonlóan ezúttal is szerepet kapott Borbély Ákos (19) és Pintér Ádám (18), mindketten csereként álltak be a Mol Fehérvár ellen 3–0-ra elveszített találkozón. A Zalaegerszegen a Puskás Akadémiával szemben 3–2-re alulmaradt Újpestben pedig Csongvai Áron (19) ismét kezdő volt (65 percet játszott), harmadik alkalommal az eddigi öt NB I-es pályaára lépéséből.

AZ 1999-BEN VAGY AZ UTÁN SZÜLETETT FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 23. FORDULÓJÁBAN Csapatonként (A 2000-ben vagy később születtek percei duplán számítanak.) DVSC: 90x2=180 perc Kaposvár: 45x2+34x2= 158 DVTK: 74x2=148 Újpest: 65x2=130 ZTE: 90 Játékosonként Bolla Bendegúz (ZTE): 90 Kusnyír Erik (DVSC): 90 Csongvai Áron (Újpest FC): 65 Borbély Ákos (Kaposvár): 45 Kiss Tamás (DVTK): 74 Pintér Ádám (Kaposvár): 34 Összesen: 398 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.