2020-07-09 14:42

Kosárlabda: összecsapott a női felnőtt és U20-as válogatott

A Székely Norbert vezette felnőtt és a Gáspár Dávid által irányított U20-as válogatott csapott össze a székesfehérvári edzőtáborban. A mindkét fél számára hasznos találkozón a papírformának megfelelően a „nagyok” győztek.

A találkozó első másfél negyede egyértelműen a kifejezetten bátran játszó, pontos távoli dobásokkal operáló U20-as együttesé volt: Gáspár Dávid alakulata Wentzel Nóra vezetésével 17-10-re nyerte az első felvonást, majd a második közepén már 24-11-re is vezetett.

Az első félidőben még vezetett az U20-as válogatott... Forrás: hunbasket.hu
A felnőttcsapat ekkor még sok hibával játszott támadásban, de egyre jobban kezdett felpörögni, Aho Nina Daniella pedig a félidőt jelző dudaszó pillanatában kiegyenlített (27-27). A fordulás után Székely Norbert együttese irányított, és végül 67-41-re győzött is. Ettől függetlenül az U20-as csapat nagyszerűen helyt állt a (jóval) tapasztaltabb ellenféllel szemben. A fiatalok szövetségi edzője, Gáspár Dávid így értékelte a találkozót: „Tizenegy napja vagyunk együtt, így azt gondolom a meccs képe alapján, hogy azt kaptuk vissza, amit eddig gyakoroltunk. Nagyon értékes és jó pillanatai voltak a mérkőzésnek, ügyesen játszottak a lányok. Ez egy nagyon jó lehetőség volt gyakorolnunk az eddigieket, úgyhogy szerintem egy nagyon fontos és hasznos meccs volt. Sajnálom, hogy nem folytatódhat tovább a nyár, mert ez egy igazán jó társaság, jó velük dolgozni.”

Magyarország–Magyarország U20 67-41 (10-17, 17-10, 24-7, 16-7) Magyarország: Studer 6, Weninger 6, Lelik 7/3, Barnai 6, Kiss V. -. Csere: Dubei 9/3, Kányási 7/3, Aho 5, Horváth B. 2, Kiss A. 6, Bálint 8, Mérész 5, Zele. Magyarország U20: Angyal 6/6, Mányoky 3/3, Wentzel 12/6, Horváth F. 4, Budácsik 5. Csere: Révész -, Keita -, Bacsó 3, Boros J. 3, Juhász -, Rozmán -, Varga S. -, Tóth F. 2, Vég-Dudás 3.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.