2024. március 19.

Vízilabda

2020-08-06 19:12

Vízilabda: kék-sárga győztesek a fiúk nyári korosztályos kupáin

Csütörtökön véget értek a fiú utánpótlás számára kiírt nyári vízilabdakupák: a KSI két első helye mellett a BVSC-Zugló is aranyérmet nyert.

A kék és a sárga szín dominált a vízilabdázók fiú utánpótláskupáin, ugyanis a gyermek korosztályban a BVSC-Zugló, a serdülők és az ifik között a KSI játékosai emelhették magasba a győztesnek járó serleget. A négyes döntők kedden a gyermek korosztályban, a Szívós István-kupán vették kezdetüket. A fináléba kerülésért a Hajós Alfréd uszodában a BVSC a Pécset (15–13), a Vasas az Egert győzte le (14–12). Fordulatokban már ekkor sem volt hiány, hiszen az utóbbi összecsapáson az egriek 8–1-es hátrányból egyenlítettek (9–9), hogy aztán a végén mégse ők örüljenek. A bronzmeccsen a Pécs 16–6-ra nyert, a döntőben a BVSC 16–7-re győzte le Vasast. A kupagyőztes gárdából többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a torna során. A fináléban Balogh Botond 5 gólt szerzett.

A KSI kupagyőztes ificsapata Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ
„Kevés szünet volt a két meccs között, de a Vasas még kevesebbet pihenhetett, mint miértékelt Nagy Sándor, a BVSC-Zugló gyermekcsapatának vezetőedzője. – Láttam a fiúkon a fáradtságot, de azt is, hogy nagyon akarják ezt a kupagyőzelmet. Nehezen indult a mérkőzés, voltak fura ítéletek, de hála az égnek ez nem zavarta össze a társaságot. A kulcs az volt délután is, hogy a saját feladatunkkal foglalkoztunk, és szépen lassan kijött a két csapat közti különbség. Olykor szemre is tetszetős akciókat vezettek a srácok és az, hogy kilencen vették ki a részüket a gólszerzésből, az különösen nagy öröm számomra. Fontos egy ilyen siker, mert ez erőt ad a folytatáshoz és a további kőkemény munkához.” Szerdán az ifjúságiak Lemhényi Dezső-kupájának elődöntőjében az FTC-Telekom a BVSC-t (13–12), a KSI az UVSE-t győzte le közönségszórakoztató meccsen (17–15). A Hajós uszodában igazi színvonalas mérkőzéseket láthattak a kilátogatók, sok ob I-es fiatallal a vízben. A bronzérmet az UVSE szerezte meg (13–7), a döntőben pedig a KSI szinte végig tartotta az első negyedben szerzett négygólos előnyét, és végül 16–11-re nyert az FTC ellen. „Nem úgy indultunk ennek a napnak, hogy megváltjuk a világotösszegzett a KSI-t irányító Horváth János. – Egyáltalán nem készültünk erre a sorozatra. Csúcsterhelésen esik át a csapatom, egy naptári hét alatt nyolc mérkőzést kell játszanunk, az öt serdülő játékosnak tízet, ebből hat felnőtt Magyar-kupa. Kollégáimmal abban maradtunk, hogy az eredmény egyáltalán nem fontos. Ha el kell engednünk valamit, akkor legyen ez a nap az. Ennek megfelelően rotáltam a csapatot, egyik mérkőzésen sem az általam legerősebbnek ítéltet küldtem a vízbe. Aztán úgy alakult, hogy a délelőtti őrült meccsünket valahogy sikerült megnyernünk, míg a Fradi elleni döntőben az első perctől magabiztosan játszva, végig vezetve talán megérdemelten nyertünk. Ez volt Székely Bulcsú szakosztályvezetése alatt az első nagyobb trófeánk. Remélem, még sok követi, bár az utánpótlásban soha nem az eredmény a fontos, hanem hogy hány minőségi, felnőttjátékost nevelsz. Ugyanakkor meg szeretném említeni, hogy én személy szerint ezt a kupát dr. Szívós Istvánnak ajánlom, akitől még mindig nem tudok, és talán nem is akarok elszakadni.” Csütörtökre egy kérdés maradt: melyik csapat nyeri a serdülők Vízvári György-kupáját? A döntőbe kerülésért a KSI az UVSE-n (16–11), a pécsi PSN Zrt. a bravúrosan négy közé jutott Szentesen lépett túl (15–8). A harmadik helyet az UVSE szerezte meg magabiztos játékkal (22–6), az aranyérem pedig, ahogyan az ifik között, itt is a KSI-s fiúk nyakába került, miután Nagy Ákos három góljának is köszönhetően 10–7-re győzték le a fináléban öt találatig jutó Gaszt Roland vezette pécsieket. Keszthelyi Tibor kupagyőztes csapata a serdülőbajnokságnak is nagy esélyeseként vág neki, de az már minden korosztályban látszik, hogy a bajnoki címért a következő évadban is alaposan meg kell küzdeniük az együtteseknek. További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.