2024. március 19.

Sportlövészet

2020-11-22 19:23

Sportlövészet: újabb érmekkel zárták a fiatalok a Hungarian Opent

Vasárnap is kitettek magukért az utánpótláskorú sportolók a Hungarian Openen: a légpuskások között Hammerl Soma, Dénes Eszter és Mészáros Eszter, a légpisztolyos mezőnyben pedig Fábián Sára, Jákó Miriam, Polgár János, valamint ifjabb Joó Attila állt dobogóra.

Már szombaton remekeltek, és a jelek szerint másnapra is átmentették formájukat utánpótláskorú sportlövőink a Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendezett Hungarian Open 10 méteres nemzetközi viadalon. A légpuskás mezőnyben az év legjobb női versenyzőjének választott Dénes Eszter (19) nyújtott kiemelkedő teljesítményt: vasárnap ismét csak az aktuális olimpiai bajnok Virginia Thrasher tudta őt megelőzni a döntőben. Az amerikai 252.2 kört lőtt a döntőben, a magyar lány pedig 251.7 körrel megjavította a döntős országos csúcsot. A dobogó legalsó fokára ezúttal is az olimpiai kvótás, 18 esztendős Mészáros Eszter állhatott fel.

A női légpisztolyosok dobogója: (balról Fábián, Arunovics, Jákó) Forrás: MSSZ
A férfiak küzdelmében a 19 éves Hammerl Soma eredményét (250.9) érdemes kiemelni, hiszen második helyen zárt az alapversenyben a fennálló világrekordnál is egy körrel jobbat elért Péni István mögött, aki a döntőben 251.5 körrel győzedelmeskedett. Légpisztolyban Fábián Sára (18) és Jákó Miriam (16) is dobogóra állt: előbbi 238 kört lőtt, amivel második lett, utóbbi 218.5 körrel a bronzérmet érdemelte ki. A vasárnapi döntőt a szerb világbajnok Zorana Arunovics nyerte meg (240.2). A férfiaknál a győztes Hegedűs László mögött a még éppen utánpótláskorú, azaz 2000-res születésű versenyzők közül Polgár János a második (234.7 kör), ifjabb Joó Attila pedig a harmadik helyen (208.4) zárta a Hungarian Opent.

Eredmények: Légpuska. Férfiak: 1. Péni István 251.5 kör, 2. Hammerl Soma 250.9, 3. Somogyi Péter 229.9 Nők: 1. Virginia Thrasher (Egyesült Államok) 252.1 kör, 2. Dénes Eszter 251.7 kör - döntős magyar csúcs, 3. Mészáros Eszter 228.8 Légpisztoly. Férfiak: 1. Hegedűs László 236.6 kör, 2. Polgár János 234.7, 3. ifj. Joó Attila 208.4 Nők: 1. Zorana Arunovic (Szerbia) 240.2 kör, 2. Fábián Sára Ráhel 238.0, 3. Jákó Miriam 218.5

További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.