Vívás

2020-12-19 17:49

Vívás: kilenc utánpótláskorú nyert egyéniben érmet a felnőtt ob-n

Huszonnégy egyéni éremből kilenc utánpótláskorú vívóé lett a budapesti BOK-csarnokban jelenleg is zajló háromnapos felnőtt országos bajnokságon.

Pusztai Liza győzött a felnőtt országos bajnoskágon Forrás: MTI/Illyés Tibor
Egészen elképesztő utánpótlássiker született a felnőtt női kardvívók mezőnyében a budapesti felnőtt országos bajnokság második versenynapján, amelyen véget értek az egyéni küzdelmek: a dobogó mindhárom fokára húsz év alatti fiatal állhatott. A felnőtt-világranglista 11. helyezettje, a BVSC-Zugló ifjúsági olimpiai bajnoka, Pusztai Liza klubtársát és jó barátnőjét, Szűcs Lucát (17) győzte le 15:13-ra a döntőben, míg a harmadik helyen a 17 éves Keszei Kíra (Budapesti Honvéd) és a mindössze 15 esztendős Spiesz Anna (Vasas) zárt. Ugyanebben a fegyvernemben a 19 éves Noseda Szabolcsot (DVSZ) az elődöntőben a világ- és Európa-bajnok Szatmári András utasította maga mögé 15:8-cal, így az ifjú sportoló a bronzéremnek örülhetett a BOK-csarnokban. A fináléban egyébként Andrást 15:12-re felülmúlta a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron. Az FTC kadét Európa-bajnok tőrözője, Szemes Gergő (17) egészen az aranycsatáig menetelt, amelyben 15:6-ra kikapott Dósa Dánieltől (Törekvés SE). Dósa a négy között csapattársával, a 18 éves Tóth Gergellyel szemben nyert; Tóth tehát harmadik lett. A női párajtőrözők eseményén az OMS-Tata sportolója, Büki Lili (18) és a BVSC-Zugló versenyzője, Tóth Jázmin (18) bronzérmet szerzett. Lilit Kun Anna győzte le 15:10-re, míg Jázmint az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emese múlta felül 15:7-re az elődöntőben. Az ob vasárnap a csapatbajnoksággal folytatódik. További korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.