Sportlövészet

2021-04-12 13:27

Sportlövészet: megtartották az első 25 és 50 méteres Eb-válogatókat

Szombaton és vasárnap két helyszínen rendezték meg a sportlövők 25 és 50 méteres Eb-válogatóit, melyeken a várakozásnak megfelelően, szépen szerepeltek a fiatalok.

A múlt hét végén a pisztolyos és a puskás sportlövők 25, valamint 50 méteres számainak első Európa-bajnoki válogatóversenyeit tartották két helyszínen. A kontinensviadal május végén kezdődik a horvátországi Eszéken.

A junior puskás lányok dobogója Forrás: UTE
Komáromban a Duna-kupa elnevezésű puskás viadalon a felnőttek és a juniorok számára külön rendezték a kisöbű puska 3x40 lövéses összetett versenyszám alapversenyeit. A lányok között a már olimpiai kvótás 18 éves Mészáros Eszter egyetlen körrel (1163) előzte meg az alapversenyben a 19 esztendős Dénes Esztert (1162), a harmadik helyen pedig a 18 éves Bajos Gitta (1151) zárt. Az összevont fináléban Zwickl-Veres Kata döntős országos csúccsal, 459.7 körrel győzött, Dénes pedig legjobb fiatalként a dobogó második fokára állhatott fel (457.5). A harmadik Lovász Dorina után Mészáros a negyedik, Bajos az ötödik, míg az alapversenyben a felnőttmezőnyben induló 2001-es születésű Horváth Lea a hetedik helyen zárt. A junior fiúk között a 19 éves Hammerl Soma volt a legjobb az alapversenyben (1169), a vele egyidős UTE-s klubtársa, Kiss Viktor a második (1155), míg a 2003-as születésű Wittmann Péter a harmadik (1144) a harmadik helyen végzett. Az összevont döntőt aztán Sidi Péter nyerte 458.5 körrel a második Péni István (458.3) és a harmadik Pekler Zalán (448.7) előtt. A színvonal ezúttal sem hagyott kivetnivalót maga után: az alapverseny-győztes Péni 1189 körrel, három körrel megjavította saját országos rekordját, ami egy körrel a fennálló világcsúcsnál is jobb, de mint ismert, világrekordot csak olimpián, világbajnokságon, világkupán és kontinensbajnokságon lehet „hivatalosan” lőni. A döntőben Kiss az ötödik, Hammerl a hatodik, Wittmann a hetedik, míg a 17 éves Török Ferenc a nyolcadik helyen zárt. A budapesti Fehér úti nemzeti lőtéren rendezett női sportpisztolyos válogató, a KSI-kupa döntőjében Major Veronika 40 találatot ért el, amely azonos a saját világ- és országos csúcsával, a második helyen Sike Renáta (33), a harmadikon Csonka Zsófia (28) zárt. A junior sportpisztolyosok lányok alapversenyében Fábián Sára (568), Szakács Tünde (562), Kovács Tamara (561), míg az ifjúsági mezőnyben Jákó Miriam (578), Borbola Borka (575) és Dézsi Vivien (554) lett a dobogós sorrend. A junior fiúk között Rédecsi Máté (554), Kiss Gergely László (528), valamint Gavola Bence (520) állt a dobogóra. A versenyek során mindkét helyszínen megemlékeztek az 56 éves korában elhunyt olimpiai bajnok skeetlövő, Igaly Diánáról. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.