2021-05-31 09:00

Vízilabda: az FTC és a Szentes az ifjúsági bajnok

A fiúk döntőjében a Ferencváros az UVSE-t, a leányok fináléjában a Szentes az FTC-t legyőzve lett aranyérmes az ifjúsági vízilabda-bajnokságban.

Vasárnap a fiú és a leány ifjúsági vízilabda-bajnokságban is bajnokot avattak. A fiúk háromnapos nyolcas döntőjének a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszoda adott otthon. Az aranycsatába az FTC a BVSC-Zugló ellen viszonylag könnyedén (12–5) jutott, a másik ágon az UVSE ötméteresekkel győzte le a KSI csapatát (11–11).

Az FTC bajnok ificsapata Fotó: Dobos Sándor
A döntőben a végig a Ferencváros vezetett. Az első negyedet 3–1-es előnnyel zárták a zöld-fehérek, a második játékrész végén pedig egy gól volt a különbség a csapatok között az FTC javára (4–3). A Nyéki Balázs irányította népligeti együttesben Gyapjas Brendon kiválóan védett, így Vincze Balázs hazai környezetben pólózó UVSE-jének a folytatásban sem jött össze az egyenlítés, bár jónéhány kapufát lőttek a lilák. A záró negyed 6–4-ről indult, majd az újabb két FTC-gól megpecsételte az UVSE sorsát. Végül 8–5-re nyert az FTC, melyben Várkonyi Ádám legeredményesebb játékosként három gólig jutott. Az ferencvárosi ifjúság csapat huszonhárom év után ünnepelhetett bajnoki címet. A bronzmeccsen a BVSC-Zugló 11–8-ra győzte le a KSI-t.
A Szentes ifjúsági bajnok leánycsapata Forrás: Szentesi Mozaik
A lányok közötti aranyérem sorsa oda-visszavágós párharcban dőlt el. A fináléba a Szentes és az FTC jutott. Szombaton a Népligetben a Ferencváros kezdett jobban, és hamar kétgólos előnyre tett szert, a félidőre azonban egalizált a vendéggárda, amely végül 7–5-re nyerte meg a találkozót. Vasárnap a szentesieknek csak tartaniuk kellett otthon az előnyüket, és miután 3–0-val kezdtek, úgy tűnt, ez menni is fog Matajsz Márk együttesének. A Béres Gergely irányította FTC azonban nemcsak megkezdte a felzárkózást, hanem fordítani is tudott, és a harmadik felvonásban ledolgozta a hátrányát: 6–4-re vezetett. A szentesiek viszont nem engedték el hazai medencében a trófeát, és a negyedik negyedben visszavették a vezetést, így az utolsó másodpercekben már nem kellett körmöt rágniuk. A Szentes 10–10-re végződő visszavágó után lett bajnok. A bronzérmet az UVSE szerezte meg a BVSC-Zugló ellen.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG DÖNTŐ FTC-Telekom–UVSE Hunguest Hotels 8–5 (3–1, 1–2, 2–1, 2–1) Gólszerzők: Várkonyi Á. 3, Szabó II B. 2, Spitz 2, Gál 1, illetve Hegedűs Cs. 1, Turcsányi 1, Lehoczky 1, Belényesi 1, Molnár E. 1. A 3. HELYÉRT BVSC-Zugló-KSI SE 11–8 (2–3, 4–2, 3–1, 2–2) Gólszerzők: Tátrai 8, Ádám 2, Mészáros M. 1, illetve Nagy Á. 3, Pető A. 2, Dubinák Sz. 1, Szalai 1, Szépfalvi 1 A bajnokság végeredménye: 1. FTC-Telekom Waterpolo 2. UVSE-Hunguest Hotels 3. BVSC-Zugló 4. KSI SE 5. Szolnoki Dózsa 6. Tigra-ZF-Eger 7. Vasas SC 8. Debreceni VSE LEÁNY IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG DÖNTŐ 1. MÉRKŐZÉS FTC-Telekom–Yordo-Szentes 5–7 (2–0, 2–4, 0–1, 1–2) Gólszerzők: Pőcze 2, Felkai 2, Ramocsai 1, ill. Bonca 3, Csiszár 2, Tóth F. 1, Dömsödi 1 2. MÉRKŐZÉS Yordo-Szentes–FTC-Telelom 10–10 (3–3, 1–2, 2–2, 4–3) Gólszerzők: Kolarova 3, Tóth F. 2, Bonca 2, Csiszár 1, Mácsai K. 1, Forgó 1, ill. Krénusz 4, Felkai 3, Pőcze 2, Török 1 A 3. HELYÉRT 1. MÉRKŐZÉS BVSC-Zugló–UVSE-Hunguest Hotels 8–8 (2–3, 2–1, 2–2, 2–2) Gólszerzők: Alaksza D. 4, Batizi 2, Alaksza N. 1, Kiss V. 1, ill. Aubéli 3, Mácsai E. 2, Rádli 1, Dávid 1, Forgács 1 2. MÉRKŐZÉS UVSE-Hunguest Hotels–BVSC-Zugló 11–10 (2–3, 3–4, 2–1, 4–2) Gólszerzők: Mácsai E. 5, Dávid 3, Forgács 2, Aubéli 1, ill. Alaksza D. 4, Fekete 2, Hnatyszyn 2, Alaksza N. 1, Gasparics 1 A bajnokság végeredménye: 1. Yordo-Szentes 2. FTC-Telekom Waterpolo 3. UVSE-Hunguest Hotels 4. BVSC-Zugló 5. Tatabánya 6. Dunaújvárosi FVE 7. Tigra-ZF-Eger 8. OSC-Újbuda 9. Polo SC 10. Győri VE 11. III. Kerületi TVE

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.