2021-07-07 20:30

Úszás: megint a váltó! – bronzérem mix 4x100 m gyorson a római junior Európa-bajnokságon

A nyitó napon nyert arany után, ezúttal bronzérmet szerzett a magyar csapat a Rómában zajló junior úszó Európa-bajnokságon a Mészáros Dániel, Magda Boldizsár, Pádár Nikoletta, Ugrai Panna összeállítású 4x100-as mix gyorsváltónak köszönhetően.

A keddi start után azt írtuk, valahogy így kell kezdeni egy junior Európa-bajnokságot. Nos, kijelenthető, hogy a szerdai folytatásra sem lehet panasz. És elsősorban megint az egyik váltónak köszönhetően.

Újabb magyar váltóérem született Rómában
Már a délelőtti produkció után sejteni lehetett, hogy készül valamire a Mészáros Dániel, Magda Boldizsár, a kedden aranyérmet nyert Pádár Nikoletta és Ugrai Panna alkotta 4x100-as mix gyorsváltó, amely a második legjobb idővel jutott az esti fináléba. Ám alighanem még így is óvatosabbak voltak az éremremények, mint korábban a lányok 4x200-as egységével kapcsolatban. Ám a fiatalok nem óvatoskodtak. Az elején Mészáros és Magda is a mezőny első felében tempózott, a hajrában pedig Pádár és Ugrai a dobogóra repítette a csapatot. Sőt a végén még akár az ezüst is meglehetett volna, az olaszok utolsó embere, Petrini mindössze 15 századmásodperccel csapott célba Ugrai Panna előtt. Így a nagyszerű, 3:31.85-ös idő rendkívül értékes harmadik helyet ért. Szintén remekül úszott 800 m gyorson Fábián Bettina, aki bár kedd reggel csak a nyolcadik helyen csusszant be a döntőbe, ezúttal a korábbi idejét tíz másodperccel felülmúlva a pontszerző ötödik helyen zárt (8:40.53). A szerdai programban a középdöntők is kiválóan sikerültek: 200 m pillangón Nyirádi Réka a harmadik, Csulák Lia a negyedik idővel lépett tovább, a még a váltó előtt úszó Ugrai pedig hetedik idővel került a legjobb nyolc közé 100 m háton. A fiúk között 200 m vegyesen nem jött össze a döntő Kőhalmi Kornélnak és Bujdosó Zsombornak sem, viszont 1500 m gyorson a reggeli futamból Betlehem Dávid a második idővel lett finalista.

A második nap magyar érdekeltségű döntői: Fiúk. Lányok. 800 m gyors: 5. Fábián Bettina 8:40.53 Mix. 4x100 m gyors: 3. Magyarország (Mészáros Dániel, Magda Boldizsár, Pádár Nikoletta, Ugrai Panna) 3:31.85 A középdöntőkben: Fiúk. 200 m vegyes: Bujdosó Zsombor 2:04.85 – nem jutott tovább, Kőhalmi Kornél 2:04.26 – nem jutott tovább Lányok. 100 m hát: Ugrai Panna 1:01.81 – a döntőbe jutott; 200 m pillangó: Csulák Lia 2:11.94 – a döntőbe jutott, Nyirádi Réka 2:10.88 – a döntőbe jutott

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.