2021-07-11 20:23

Úszás: Fábián Bettina ezüstérme aranyozta be a római junior Eb utolsó napját

Nagyszerű, kiegyensúlyozott úszással a második helyen csapott célba 400 m gyorson Fábián Bettina, így a zárás is szépen sikerült az olaszországi junior Európa-bajnokságon.

Hat éremmel a hátizsákban vágott neki a Rómában rendezett junior úszó Eb rajtjának a magyar válogatott. Az esély bőven megvolt arra, hogy ez a szám még nőjön, hiszen hét magyar érdekeltség is akadt a vasárnapi finálékban. A fiúk mezőnyében 200 m vegyesen Sárkány Zalán és Bujdosó Zsombor is egyaránt pontszerző helyen végzett, 200 m pillangón pedig Mizsei Márk az ötödik, az erősen kezdő Nagy Dániel pedig a nyolcadik lett.

Fábián Bettina Forrás: MÚSZ
A lányok 400 m-es gyorsúszásában érkezett meg a várva várt hetedik magyar érem: Fábián Bettina kiváló úszással, 4:10.016-os idővel a második helyen csapott célba török riválisa mögött. Kétszáz háton Nyirádi Réka is remekül tartotta magát, ám ő végül a dobogóról lemaradt, és a negyedik lett, mint ahogyan a dobogóért óriásit csatázó 4x100-as vegyesváltó is. A válogatott így két arany-, két ezüst- és három bronzéremmel zárta a kontinensversenyt.

A hatodik nap magyar érdekeltségű döntői: Fiúk. 200 m pillangó: 5. Mizsei Márk 1:58.78, 8. Nagy Dániel 2:02.50; 400 m vegyes: 5. Sárkány Zalán 4:21.61, 6. Bujdosó Zsombor 4:22.20 Lányok. 400 m gyors: 2. Fábián Bettina 4:10.16; 200 m hát: 4. Nyirádi Réka 2:12.49; 4x100 m vegyes: 4. Magyarország (Molnár Dóra, Péter Virág, Ugrai Panna, Nyirádi Réka) 4:07.94