Atlétika

2021-08-20 18:13

Atlétika: Varga Gréta legjobb európaiként ötödik az U20-as vb-n

A kenyai U20-as atlétikai világbajnokság harmadik versenynapján Varga Gréta ötödik helyet szerzett 3000 méteres akadályfutásban, mellette 1500 méteren Urbán Zita és 100 gáton Tóth Anna is remek teljesítménnyel jutott döntőbe.

Az U20-as atléták kenyai világbajnokságának harmadik versenynapján hét magyar fiatal volt érdekelt.

Varga Gréta legjobb európaiként ötödik az U20-as vb-n Forrás: atletika.hu
A veszprémi SVSE kiválósága, Varga Gréta a 3000 méteres akadályfutás döntőjével zárta a napot. Az U20-as Eb-ezüstérmes magyar versenyző remekül tartotta magát a tizenhat fős mezőnyben, és végül csak a két kenyai, valamint a két etióp atléta előzte meg. Varga 10:48.34 perces időeredménnyel ért be az ötödik helyen. Az U20-as világbajnok a hazai színekben versenyző Jackline Chepkoeche lett 9:27.40-nel. A rúdugró Nagy Marcell is egyből a döntőben találta magát Nairobian. Az MTK Budapest fiatalja a 4.85 métert elsőre abszolválta, így bizakodhatott a jó folytatásban, azonban az 5.05 méterre három sikertelen kísérletet tett, így a nyolcadik helyen végzett. Az U20-as vb-címet a fehérorosz Matvej Volkov szerezte meg 5.45 méterrel. Remekelt a Budapesti Honvédot erősítő Urbán Zita is, aki előbb 1500 méteren jutott be a negyedik helyen (4:24.83) a vasárnapi döntőbe, majd a 800 méter elődöntőjében futott 2:08.46-ot, és végzett a 11. helyen. Utóbbi versenyszámban K. Szabó Gabriellának a 10. hely jutott, a debreceni ígéretnek hat tized kellett volna még a fináléhoz. Tóth Anna a 100 méteres gátfutásban versenyzett kitűnően. A Miskolci Sportiskola büszkesége az előfutamból 15.67-tel ment tovább, majd 13.46 másodperces egyéni rekorddal zárt az elődöntőjében, amelyben a harmadik helyen ért célba. Ezzel az eredménnyel a hatodik helyen jutott a szombati nyolcas fináléba. A gátfutó fiúk közül Almási Olivér végzett előrébb. Az MTK-atléta bejutott a 110 méteres gátfutás elődöntőjébe, miután az előfutamában 13.82 másodperccel a harmadik helyen végzett, majd ott délután 14.23 másodperccel a nyolcadik lett. Ez a teljesítmény nem ért döntőbe jutást a számára, a 13. hellyel kellett megelégednie. A BHSE-s Nagy Richárd a 26. helyen zárt az előfutamos 14.27-es idejével. Továbbá ehhez a versenyszámhoz fűződik a nap egyetlen korosztályos világcsúcsa is. A francia Sasha Zhoya az elődöntőben 12.93 másodpercre javította az U20-as rekordot. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.