Atlétika

2021-08-21 16:23

Atlétika: Tóth Anna bronzérmes 100 gáton a nairobi U20-as világbajnokságon

A kenyai U20-as atlétikai világbajnokság negyedik versenynapján a 17 éves Tóth Anna szenzációs teljesítménnyel a harmadik helyen ért célba a 100 gát döntőjében, ezzel megszerezve a magyar csapat második érmét Nairobiban.

Az U20-as atléták kenyai világbajnokságának negyedik versenynapján hat magyar fiatal volt érdekelt.

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton a kenyai junior vb-n  Forrás: Tóth Anna / Instagram
Tóth Anna bronzérmes 100 gáton a kenyai junior vb-n Forrás: Tóth Anna / Instagram
MASZ tájékoztatása szerint a mindössze 17 éves Tóth Anna 100 gáton a junior-világbajnokságok történetének első magyar női sprintereként jutott döntőbe, ahol hatalmas bravúrt végrehajtva bronzérmesként zárt, így a hétpróbázó Szűcs Szabina harmadik helye után a magyar küldöttség a második érmét is megszerezte Nairobiban. A pénteki elődöntőben a Miskolci Sportiskola tehetsége 13.46-ra javította az egyéni legjobbját, majd a fináléban is kitett magáért, ott 13.58-as időeredményt futott, amellyel a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A döntőben több bukás is tarkította a versenyt, minek következtében csupán négyen értek célba végül. A győzelem a jamaicai Ackera Nugenté lett, aki 12.95-ös idejével kiemelkedett a mezőnyből. A délutáni program másik két magyar résztvevője közül Bánóczy Árpád 53.47-es időeredménnyel a hetedikként zárt elődöntőjében, így nem jutott a fináléba. Míg a magasugrás döntőjében érdekelt Hodossy-Takács Sámuelnek 2.00 méteren sikerült beszállnia a versenybe, azonban a 2.06 méteres magasságot sajnos már nem sikerült átugrania, így a 13. helyen végzett. Emellett a délelőtt rendezett 10 000 méteres gyaloglásban Spiller Tiziana 12., Zahorán Petra 16. lett, valamint Strigencz Zalán helyezetlenül végzett diszkoszvetésben. Vasárnap már csak egyetlen magyar tehetségnek szurkolhatunk: Urbán Zita az 1500 méter – magyar idő szerint – 14:50-kor kezdődő döntőjében áll rajthoz. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.