Kajak-kenu

2021-09-03 08:54

Kajak-kenu: Kiss Péter Pál esélyeshez méltón aranyérmes lett a tokiói olimpián

A magyar küldöttség hetedik (az utánpótláskorúak második) aranyérmét nyerte a kajakosok KL1 200 méteres versenyszámában a mindössze 18 éves Kiss Péter Pál.

Kiss Péter Pál a paralimpiai aranyéremmel Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
A Budapesti Honvéd kajakosa Kiss Péter Pál már az első futamában magabiztosan teljesített Tokióban, csütörtökön simán, paralimpiai csúccsal nyerte meg az előfutamát, ezért kihagyta a középdöntőt és automatikusan az A-döntőbe került. A fináléban aztán Kiss két és fél másodpercet verve brazil ellenfelére magabiztosan, újabb paralimpiai rekorddal (45.447) szerzett aranyérmet, amely a magyar küldöttség hetedik aranya volt. Ezzel tizennyolc évesen már paralimpiai, világ- és Európa-bajnoknak is mondhatja magát, ráadásul ő a sportág történetének legfiatalabb paralimpiai győztese. Kiss Péter Pállal az olimpia előtt az Utánpótlássport szerkesztősége által gyártott, M4 Sporton látható Jövünk! magazin stábja forgatott. Akkor így nyilatkozott a tokiói játékokról: ű További korosztályos hírek KAJAK-KENUBAN a sportági aloldalunkon.