Sportlövészet

2021-09-07 19:13

Sportlövészet: két hazai csúcs is született a korosztályos ob-kon

Amíg az utánpótláskorú puskás és a pisztolyos sportlövők a fővárosban, addig a koronglövők Balatonfűzfőn értek el remek eredményeket az országos bajnokságon.

A múlt hét végén újra országos bajnokságon szerepeltek az utánpótláskorú sportlövők. A junior puskás, valamint pisztolyos versenyzők a fővárosi Nemzeti Lőtéren tartott 25 és 50 méteresen bajnokságon, az ifjúsági koronglövők a balatonfűzfői ob-n mérték össze a tudásukat.

Az UTE rekorder leánycsapata (balról: Tóth Anna, Tarr Vivien, Dénes Eszter) Forrás: UTE
A puskások között a lányok 50 méteres összetett versenyszámának döntőjében az alapversenyben is a legjobbnak bizonyuló, Komáromi VSE színeiben induló Bajos Gitta (458.9 kör) szerzett aranyérmet a két UTE-s, Dénes Eszter (455.7) és Tarr Vivien (445.7) előtt. Az 50 méteres fekvő versenyszámban a GEAC tokiói olimpikonja, Mészáros Eszter volt a legjobb (622.5) Dénest (616.2) és Bajost megelőzve (613.7). Az UTE-s leánycsapat Tóth Anna, Dénes, Tarr összeállításban új összetett, 3471 körös korosztályos csúcsot ért el az alapversenyben. A fiúk 50 méteres összetett fináléjában az ugyancsak UTE-s Hammerl Soma nyert (453.5), a második helyen a csepeli Török Ferenc (449.1), a harmadikon a gödöllői Klenczner Márton (436.2) zárt. A fekvő számban viszont Török szerezte meg az aranyérmet (623.2), Hammerl (622.5) és a Cél-Tudat SE-s Dénes András (615.5) előtt. A pisztolyosok 50 méteres összevont versenyében Jákó Miriam (CTSE) 556 körrel volt jobb a második Nagy Bálintnál (EPLE, 530) és a harmadik Kiss Gergely Lászlónál (NYPLE, 502), a 25 méteren érdekelt sportpisztolyos lányok döntőjében három KSI-s, Boros Viktória (27), Fábián Sára (26) és Komáromi Panna (21) végzett az élen, míg a standard pisztolyosok között klubtársuk, Kovács Tamara (548) mögött Fábián (544) és Jákó (540) érdemelt ki érmet. Ugyanitt a fiúk küzdelmeiben Rédecsi Máté (BHSE, 556), Laczik Dávid (GYLK, 549) és Nagy Ákos Károly (BHSE, 547) állt a dobogóra. A gyorstüzelő pisztolyos fiúk között ketten léptek lőállásba, ott Nagy Ákos Károly (550) bizonyult jobbnak Rédecsinél (530).
Balról: Kemény Márk, Döbörhegyi Bence és Vass Máté a dobogón Forrás: MSSZ
A balatonfűzfői ifjúsági trap ob-n Döbörhegyi Bence (BFLE) 70 korongot talált el a 75-ből, ezzel korosztályos hazai csúccsal nyert Kemény Márk (DVLE, 57) és Vass Máté (Köszolg SC, 52) előtt. A skeetlövök között Renner Bálint (Köszolg SC) egyedüli indulóként 62 koronggal végzett. A 25 és 50 méteres puska-pisztoly junior ob részletes eredményei ITT érhetők el. A trap és skeet ifjúsági ob részletes eredményei ITT érhetők el.   További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.