2024. április 16.

2021-09-14 09:00

Labdarúgás: csökkent az NB I-es fiatalok játékideje, összesen 647 percet kaptak a 6. fordulóban

Az NB I legutóbbi, 6. fordulójában összesen tizenkét 2001-es vagy fiatalabb labdarúgó kapott lehetőséget, akik összesen 647 percet töltöttek a pályán.

A múlt hét végén, illetve hétfőn rendezett hatodik NB I-es fordulóban összesen 647 percnyi játéklehetőséget kaptak a 2001-es vagy fiatalabb futballisták; ez az adat kétszáz minutummal kevesebb mint az előző körben. A forduló rekordja a DVSC–Gyirmót összecsapáson született: a debreceniek otthon ütötték ki a továbbra is nyeretlen gyirmótiakat (5–0), a két csapatban összesen öt 2001-es vagy fiatalabb spílert dobtak be a vezetőedzők. A hazaiaknál az előző körben debütáló Bényei Ágoston (18) és Baráth Péter (19) is végig a pályán volt, míg Gyönyörű Gergő (20) a hajrában állt be. A vendégeknél Major Martint (20) és Radics Mártont (19) is a 69. percben hozta le Csertői Aurél.

A DVSC-ben játszott a legtöbb (3) 2001-es vagy fiatalabb játékos az NB I 6. fordulójában Forrás: dvsc.hu
Majdnem sikerült a csoda az MTK Budapest számára, amely Pakson vendégeskedett, és egy óra játék után 3–0-ás hátrányban találta magát. A fővárosiak nem adták fel, 3–2 után az egyenlítéshez is közel álltak, harmadjára azonban már nem sikerült a hazai kapuba juttatni a játékszert. A Paksi FC színeiben egy bő órát kapott a védő Tamás Olivér (20), az MTK-ba Vancsa Zalán (16) és Kocsis Bence (20) állt be a második félidőben. Valamelyest szokatlan módon hétfő este rendezték az Újpest–Zalaegerszeg mérkőzést, a hétköznapi időpont ellenére is kilátogató alig több mint 1000 néző viszont izgalmas végjátékot láthatott: az Újpest a 83. percig vezetett, amikor a ZTE (először) egyenlíteni tudott, majd a hosszabbítás során még volt idejük egy gyors gólváltásra a csapatoknak (2–2). A zalaiaknál a múlt héten az U21-es válogatott színeiben a San Marino elleni Eb-selejtezőn duplázni tudó Skribek Alen (20) és Huszti András (20) is 70 percet kapott. A Puskás Akadémia a szezon eddigi meglepetéscsapatát, a Kisvárdát fogadta, amelynek ismét sikerült borítani a papírformát, mivel mindhárom pontot elhozta Felcsútról (0-1), így továbbra is vezeti a tabellát. A hazaiaknál a 19 éves Komáromi György a szünetben állt be. A Mezőkövesd–Mol Fehérvár mérkőzésen is csak egy 2001-es vagy fiatalabb futballistát láthattak akcióban a nézők: a vendégeknél Kojnok Zsoltot (20) az utolsó percekre dobták be. A Budapest Honvéd–Ferencváros derbin nem lépett pályára fiatal magyar játékos.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 5. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK: 31+21= 52 perc Gyirmót: 69+69= 138 perc Zalaegerszegi TE: 70+70=140 perc Paks: 63 perc DVSC: 95+95+7= 197 perc Puskás Akadémia: 54 perc Mol Fehérvár: 3 perc Játékosonként: Skribek Alen (ZTE): 70 perc Kocsis Bence (MTK Budapest): 21 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 31 perc Major Martin (Gyirmót): 69 perc Radics Márton (Gyirmót): 69 perc Baráth Péter (DVSC): 95 perc Tamás Olivér (Paks): 63 perc Huszti András (ZTE): 70 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 54 perc Bényei Ágoston (DVSC): 95 perc Kojnok Zsolt (Mol Fehérvár): 3 perc Gyönyörű Gergő (DVSC): 7 perc ÖSSZESEN: 647 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.