2021-10-08 22:35

Labdarúgás: izgalmas végjáték után döntetlent játszott a magyar U21-es válogatott a lengyelek elleni Eb-selejtezőn

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 2–2-es döntetlent játszott a szegedi Szent Gellért Fórumban a Lengyelország elleni Eb-selejtezőn.

A magyar és a lengyel válogatott is egy győzelemmel és egy vereséggel a háta mögött várta az egymás elleni szegedi mérkőzést az U21-es Európa-bajnoki selejtező B csoportjában. Bár még a sorozat elején járnak a csapatok, a találkozónak nagy jelentősége volt mindkét együttes számára, egy második vereséggel ugyanis jelentősebb hátrányba kerülhetett egyik vagy másik csapat az első két helyért vívott harcban.

Németh András kétszer is ünnepelhetett a lengyelek ellen Fotó: Török Attila
Gera Zoltán több helyen is változtatott a San Marinóban 4–0-ra diadalmaskodó kezdőcsapaton, Kerkez Milos, Németh András, Csonka András és Csóka Dániel is bekerült az együttesbe. Az MLSZ beszámolója szerint első félidőben a lengyel válogatott akarata érvényesült, a vendégek már a magyarok térfelén nyomás alá helyezték a labdás játékosokat, és a pálya középső harmadában megakasztották az akciókat, a megszerzett labdákkal pedig gyorsan odaértek a hazai tizenhatos előterébe, több alkalommal is nehéz helyzetbe hozva a védelmet. A magyar válogatott szervezetten védekezett, a tizenhatos előterében nem hagyott területet az ellenfelének, de támadásban nem sikerült megtalálni a jól védekező lengyelek játékának ellenszerét, kevés alkalommal jutottak el a hazaiak a másik tizenhatosig. Az első negyedórában Szendrei Norbert távoli lövését kellett védenie a lengyel kapusnak, ezt követően azonban csak Hegyi Krisztiánnak volt dolga. A legnagyobb lengyel lehetőség egy közvetett szabadrúgás volt, amelyet az öt és feles jobb sarkától végezhettek el, a lövés azonban szögletre pattant a blokkról. Szögletből néhányat még elvégezhettek a vendégek, de a szünetig nem született gól a találkozón. A fordulás utáni percekben jóval veszélyesebben futballozott a magyar csapat, és a 49. percben sikerült megszerezni a vezetést: egy jobb oldali kontratámadás végén Bukta Csaba pontosan adott középre az érkező Németh Andrásnak, aki közelről a kapus mellett a hálóba helyezett (1–0). A gól után rögtön volt egy újabb lehetőség is, de a lengyelek támadásban rátettek egy lapáttal, így a magyar előny nem tűnt megnyugtatónak. A 61. percben büntetőből egyenlítettek a vendégek, a Csonka kezezéséért megítélt tizenegyest Benedyczak váltotta gólra (1–1). Eseménydús maradt a mérkőzés, a magyarok kontratámadásai továbbra is veszélyesek voltak, a 75. percben például egy labdaszerzés után ismét Németh András előtt adódott lehetőség, 18 méteres, bal lábas lövését követően a kapufa tövéről kifelé pattant a labda. A hajrában mindkét csapat sokat tett a második gól megszerzéséért, és a 81. percben a lengyeleknek sikerült betalálniuk, kihasználva egy védelmi megingást: Wędrychowski vált le az őrzőjéről, majd egy csel után 8 méterről, kissé jobbról a léc alá bombázott (1–2). A rendes játékidő utolsó perceiben még volt lehetőség az egyenlítésre: Kiss Tamás gyönyörű lövését hárította bravúrral a lengyel kapus. A hosszabbításra a magyar válogatott emberelőnybe is került – hamarosan azonban a játékvezető Major Sámuelnek is felmutatott egy piros lapot, aki utolsó emberként szabálytalankodott a meginduló támadóval szemben. A 95. percben egy hosszú beadásra a kapus rosszul jött ki, az elfejelt labda Németh András elé érkezett, aki a hárítani igyekvő védők között megszerezte az egyenlítő találatot (2–2)! Az utolsó percben még adódott egy hatalmas lehetőség, Kiss Tamás passza után azonban nem született újabb gól, a végeredmény a 2–2-es döntetlen lett. A magyar válogatott a harmadik helyről várja a keddi, németek elleni találkozót.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ B-CSOPORT, 3. FORDULÓ MAGYARORSZÁG– LENGYELORSZÁG 2–2 (0–0) Szeged, Szent Gellért Fórum, 800   néző. Vezette:    Glenn Nyberg (svéd).  Partjelzők:   Andreas Söderkvist, Mikael Hallin – svédek    MAGYARORSZÁG:    Hegyi – Varju, Mocsi, Csóka, Kerkez (Komáromi, 82.) – Baráth P., Csonka (Major, 67.), – Bukta (Kiss T., 87.), Skribek (Bárány, 82.), Szendrei – Németh A. Szövetségi edző:   Gera Zoltán LENGYELORSZÁG:    Majchrowicz – Bejger, Nawrocki, Kiwior (Gruszkowski, 76.), Karbownik – Kaminski, Bogusz (Wedrychowski, 71.), Poreba – Skóras, Benedyczak (Szymczak, 71.), Marchwinski (Szelagowski, 90+6.). Szövetségi edző:   Maciej Stolarczyk Gólszerző:     Németh A. (  1–0  ) a 48., Benedyczak (11-esből,    1–1     ) a 60., Wedrychowski (1–2     ) a 81., Németh A. (     2–2     ) a 90+5. percben Kiállítva:     Major (90+2.), ill. Skóras (90.)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.