2024. április 27.

2021-11-20 09:00

Kézilabda: elvesztette hazai veretlenségét a NEKA a férfi NB I-ben

Az utánpótláskorúakra épülő Nemzeti Kézilabda Akadémia ezúttal sokat hibázott, és kétgólos vereséget szenvedett a Komló ellen a férfi élvonalban.

Az Eger, a Dabas, a Tatabánya és a Csurgó legyőzése után a Komlót fogadta hazai pályán a kizárólag fiatalokkal felálló Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata a férfi NB I-ben.  A találkozót a vendégek kezdték jobban (4-6), ám utána kiegyenlítetté vált a játék, szoros eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok (14-15).

Forrás: neka.hu
A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, és ez meghatározta a hátralévő időt. A bogláriak küzdöttek becsülettel, de elsősorban a számos elhibázott ziccer miatt nem tudtak visszakapaszkodni, és 30-28-cal elszenvedték az első hazai vereségüket. Sótonyi László vezetőedző is a sok elhalasztott lehetőséget emelte ki a találkozó után. “Büszke vagyok a csapatra, mert mindenki nagyot küzdött, harcolt. Annak ellenére, hogy viszonylag sok gólt lőttünk, a helyzetkihasználásunk hagyott kívánni valót maga után. Ebből a mérkőzésből is tanulunk.”

NEKA–SPORT-36 KOMLÓ 28–30 (14–15) Balatonboglár, 250 néző. V: Bóna, Földesi NEKA: Aleksza – Kiss A., Dely 2, Kovács G. 3 (1), Papp T. 4, Bendicsek, KRAKOVSZKI B. 7. Csere: Palasics (kapus), Temesvári 2, Draskovics 3, Simotics 1, Mikita B., KRAKOVSZKI ZS. 6, Tárnoki, Sisa. Edző: Sótonyi László KOMLÓ: PÁSZTOR I. – URBÁN E. 5, Szunajko F., Melnyicsuk 2, JÓGA 2, Vranac 4, Orbán B. 1. Csere: SZÖLLŐSI O., Zobec 4, Grünfelder 3, TAKÁCS BENCE 6 (3), Hoffmann 1, Jerkovic 2. Edző: Kilvinger Bálint Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 9. p.: 4–6. 14. p.: 8–6. 18. p.: 11–8. 22. p.: 11–11. 26. p.: 13–13. 35. p.: 15–19. 43. p.: 19–24. 46. p.: 22–24. 51. p.: 22–26. 57. p.: 27–29 Kiállítások: 10, ill. 18 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.