2024. április 18.

2021-11-30 08:53

Labdarúgás: megugrottak a „fiatalpercek” az NB I-ben

Az előző körhöz képest jelentősen, közel 200 perccel emelkedett a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók összesített játékideje az NB I 14. fordulójában.

A labdarúgó NB I múlt hét végi, 14. fordulójában összesen 622 percnyi játékidőt kaptak a 2001-es vagy annál fiatalabb futballisták, ami közel 200 perces emelkedés az előző körhöz képest. A forduló nyitómérkőzésén a Kisvárda csapata a pocsék formában lévő MTK Budapestet fogadta, majd küldte haza egy ötössel (5–0); a hazaiak színeiben nem láthattunk magyar fiatalt a pályán, a fővárosiak azonban – ahogy a szezon során már sokszor – ismét a legtöbb 2001-es vagy azután született labdarúgót vetették be az adott játéknapon. Varju Benedek (20) végigjátszotta az összecsapást, mellette Kocsis Bence (20) és a múlt héten az Ifjúsági Ligában is pályára lépő Kata Mihály (19) is bevetésre került.

A 18 éves Németh Dánielt (narancssárgában középen) először dobták be az NB I jelenlegi szezonjában Forrás: ZTE FC
A Puskás Akadémia kezéből a hosszabbításban csúszott ki a győzelem a Zalaegerszeg ellen, miután a vendégek Skribek Alen (20) remek passza után egyenlíteni tudtak (1–1). A zalaiaknál negyedórára a 18 éves Németh Dánielt is becserélték, aki az ősz folyamán az Eb-selejtezőből az elitkörbe jutó U19-es válogatottat is erősítette. A felcsútiaknál Komáromi György (19) kezdett. Szintén három ifjú magyar játékost figyelhettünk a DVSC–Paksi FC mérkőzésen. Az 1–1-re végződő találkozón a debreceni Baráth Péter (19) és a paksi Tamás Olivér (20) végig a pályán volt, míg a hazaiaknál a 18 esztendős Szujó Attila is beszállt a második félidőben. A Mol Fehérvár–Gyirmót FC Győr (3–2) és a Budapest Honvéd–Újpest (1–2) összecsapásokon egyaránt egy 2001-es vagy annál fiatalabb játékos kapott lehetőséget: a győrieknél Radics Márton (19), a kispestieknél Kerezsi Zalán (18). A Mezőkövesd és a Ferencváros meccsén (amelyet 3–0-ra a címvédő nyert) nem láthattunk fiatal magyar labdarúgót.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 14. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK Budapest: 92+47+26= 165 perc Gyirmót FC: 58 perc Zalaegerszegi TE: 96+14= 110 perc DVSC: 94+23= 117 perc Paksi FC: 94 perc Puskás Akadémia: 66 perc Budapest Honvéd: 12 perc Játékosonként Skribek Alen (Zalaegerszegi TE): 96 perc Radics Márton (Gyirmót FC): 58 perc Baráth Péter (DVSC): 94 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 92 perc Kocsis Bence (MTK Budapest): 26 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 47 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 66 perc Kerezsi Zalán (Budapest Honvéd): 12 perc Tamás Olivér (Paksi FC): 94 perc Németh Dániel (Zalaegerszegi TE): 14 perc Szujó Attila (DVSC): 23 perc ÖSSZESEN: 622 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.