2021-12-07 08:57

Labdarúgás: újra 800 perc fölött az NB I-es fiatalok játékideje

Tovább emelkedett a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók múlt hét végi játékideje az NB I 15. fordulójában az eggyel korábbi körhöz képest; az összesített eredmény átlépte a 800 percet.

A labdarúgó NB I legutóbbi, 15. fordulójában ismét emelkedett a 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgók összesített játékideje az eggyel korábbi körhöz képest: múlt hét végén tizenöt fiatal osztozott 818 percen.

A 19 éves Várkonyi Bence (szemben, középen) gíőztes meccsen mutatkozott be az MTK első csapatában Forrás: MTK Budapest
Az MTK Budapest ismét vitte a prímet az ifjoncok foglalkoztatásában. Az Újpest ellen 2–1-re megnyert hazai összecsapáson összesen öt fiatal MTK-s került bevetésre: Varju Benedek (20) és Kocsis Bence (20) kezdőként, míg az egyaránt 19 éves Kata Mihály és Kosznovszky Márk csereként jutott szóhoz. Szintén a padról érkezett a forduló egyetlen debütánsa, a 19 éves Várkonyi Bence, akinek már az első félidőben be kellett állnia Weir sérülése miatt. A Zalaegerszeg és a DVSC találkozóján (2–1) mindkét oldalon két fiatal mutathatta meg a tudását: a hazai pályán játszó zalaiaknál Skribek Alen (20) ismét lehetőséget kapott, míg a 18 éves Németh Dánielt a hajrában vetették be. A debreceniek színeiben Baráth Péter (19) és az NB I-ben első alkalommal kezdő Baranyai Nimród (18) végigjátszotta az összecsapást. A továbbra is listavezető – és fiatalok nélkül játszó – Ferencváros nem bírt hazai környezetben a Puskás Akadémiával (1–1). A felcsútiaknál kezdett a gólpasszt adó Komáromi György (19), Bakti Balázs (16) pedig a meccs utolsó perceiben szállt be. Hasonlóan a Pakson 3–2-re nyerni tudó Budapest Honvéd ifjú futballistájához, Kerezsi Zalánhoz (18) akit a végén dobott be Horváth Ferenc vezetőedző. A hazaiaknál Tamás Olivér (20) és Szabó Bálint (20) kapott szerepet. A Mezőkövesdtől hazai pályán egygólos vereséget szenvedő Gyirmótban Radics Márton (20) játszott egy bő órát, míg a Kisvárda –Mol Fehérvár (1–1) találkozón nem lépett pályára 2001-es vagy fiatalabb játékos.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 15. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK Budapest: 97+71+63+18+18= 267 perc Gyirmót FC: 68 perc Zalaegerszegi TE: 85+9= 94 perc DVSC: 94+94= 188 perc Paksi FC: 69+26= 95 perc Puskás Akadémia: 92+6= 98 perc Budapest Honvéd: 8 perc Játékosonként Skribek Alen (Zalaegerszegi TE): 85 perc Radics Márton (Gyirmót FC): 68 perc Baráth Péter (DVSC): 94 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 97 perc Kocsis Bence (MTK Budapest): 71 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 18 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 92 perc Kerezsi Zalán (Budapest Honvéd): 8 perc Tamás Olivér (Paksi FC): 69 perc Németh Dániel (Zalaegerszegi TE): 9 perc Baranyai Nimród (DVSC): 94 perc Várkonyi Bence (MTK Budapest): 63 perc Bakti Balázs (Puskás Akadémia): 6 perc Szabó Bálint (Paksi FC): 26 perc Kosznovszky Márk (MTK Budapest): 18 perc ÖSSZESEN: 818 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.