2024. április 27.

2022-03-06 16:33

Úszás: az egyéni csúcs után a dobogóra is felállhatott Bujdosó Zsombor a marseille-i Golden Tour-versenyen

A Vasas 17 éves úszója, Bujdosó Zsombor a 200 m vegyesen szerzett negyedik helye után négyszázon harmadik lett Marseille-ben, a Golden Tour-sorozat hétvégi állomásán.

Mint azt korábban megírtuk, kitűnően kezdte a Marseille-ben zajló Golden Tour-úszóversenyt Bujdosó Zsombor. A Vasas 17 éves versenyzője 200 m vegyesen ugyan néhány századmásodperccel lemaradt a dobogóról, de nagy egyéni csúcsot ért el (2:03.29).

Bujdosó Zsombor (jobbra) dobogóra állhatott a Golden Tour-versenyen Forrás: MÚSZ
Egy nappal később, 400 m vegyesen már az érem sem maradt el: a szám legnagyobb hazai specialistája, az ezúttal ezüstérmes Verrasztó Dávid mögött a harmadik helyen ért célba 4:22.57-es idővel. Bujdosón kívül még a 16 éves Barna Bianka jutott fináléba, a nyíregyházi reménység 200 m mellen hatodik lett (2:26.34). A viadalon még két magyar utánpótláskorú versenyző jutott B döntőbe: Kováts Alex (15) 400 m vegyesen második, 200 m háton hatodik lett, míg Bukovics Rebeka (16) 100 m gyorson a nyolcadik helyen csapott célba. További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.