2024. április 19.

Jégkorong

2022-04-08 11:28

Az Ocskay-akadémia nyerte az U18-as jégkorongbajnokságot

A székesfehérvári Ifj. Ocskay Gábor NJA csütörtök este szerezte meg az U18-as bajnoki aranyérmet, miután a finálé ötödik mérkőzésén is felülmúlt a DVTK Jegesmedvék gárdáját.

Kedd óta a bajnoki cím kapujában állt az Ifj. Ocskay Gábor NJA együttese az U18-as jégkorongbajnokságban. A székesfehérváriak a döntőben 3:1-es vezetésnél fogadták a DVTK Jegesmedvéket, csütörtökön hazai pályán biztosíthatták be az elsőségüket.

Az Ocskay akadémia 4:1-es összesítéssel nyerte meg az U18-as bajnoki finálét Forrás: Ifj. Ocskay Gábor NJA
A gól nélkül első harmad után a másodikban Németh Zalán szerzett vezetést a Volánnak, majd szűk negyedórával a mérkőzés vége előtt Lőczi Barnabás duplázta meg az előnyt. Erre Pásztor József révén egyszer ugyan válaszolták a miskolciak, de az egyenlítés már nem jött össze nekik (2–1). Ami azt jelentette, hogy 4:1-es összesítéssel a Fehérvár nyerte meg a bajnoki döntőt. A bronzérem sorsa már korábban eldőlt, abban a párharcban a Budapest JA diadalmaskodott 3:0-ra az Újpesttel szemben. További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.